Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W przyszłym roku obchodzimy 200 rocznicę urodzin największego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. W Szczecinie rozpoczęto już przygotowania do obchodów rocznicy urodzin kompozytora.


Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił Program Fryderyk Chopin 2010 - Promesa. Program ten dysponuje budżetem 50 mln zł w ramach którego finansowane będą przygotowanie i realizacja obchodów Roku Chopinowskiego 2010. Finansowanie będzie obejmować działania odbywające się wyłącznie w roku 2010. Do włączenia się w przygotowania szczecińskiego programu Chopin 2010 organizatorzy zapraszają instytucje kultury, organizacje pozarządowe, szkoły i uczelnie artystyczne oraz inne podmioty prowadzące działalność w dziedzinie kultury. Chcemy razem stworzyć kalendarz uroczystości dwusetnej rocznicy urodzin największego polskiego kompozytora oraz sporządzić aplikację o wsparcie finansowe z programu MKiDN „Fryderyk Chopin 2010 – promesa”.

Szczecińskie projekty należy kierować do Działu Koncertowego Filharmonii im. M. Karłowicza: 70-455 Szczecin, pl. Armii Krajowej 1; e-mail: filharmonia@szczecin.art.pl
Termin składania swoich propozycji mija 5 września 2009.

Ogólnokrajowe centrum informacji o Roku Chopinowskim można znaleźć na portalu www.chopin2010.pl

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!