Cztery tony fajerwerków zostaną wystrzelone w niebo podczas dwudniowego V Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic, który rozpoczął się w sobotę późnym wieczorem w Szczecinie. Zobacz zdjęcia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Podczas tegorocznego festiwalu występują specjaliści w dziedzinie pirotechniki z Włoch, Portugalii, Czech a nawet Chin - wszyscy są zwycięzcami poprzednich edycji imprezy.

Festiwal otworzył pokaz włoskiej firmy Parente Fireworks, która zwyciężyła w 2008 roku. To jedna z największych i najstarszych firm zajmujących się pokazami fajerwerków na świecie. Każdego roku organizuje ponad 600 pokazów.

Swój świetlny spektakl przygotowali także laureaci drugiej edycji festiwalu - portugalska firma Macedo's Pirotecnia, która już od 78 lat zajmuje się produkcją sztucznych ogni oraz projektowaniem i produkcją spektakli pirotechnicznych.

Zaprezentuje się także firma Forward Fireworks Company Ltd. z Chin - zwycięzca trzeciej edycji festiwalu. To rządowe przedsiębiorstwo zajmuje się głównie wytwarzaniem różnego rodzaju profesjonalnych ogni sztucznych. Firma rozpoczęła swoją działalność 15 lat temu.

Z kolei Flash Barrandov Special Effects Ltd. to największa czeska firma zajmująca się efektami specjalnymi, która została laureatem szczecińskiego festiwalu w 2011 roku. Początkowo zajmowała się filmowymi efektami specjalnymi, z czasem rozszerzyła swoją działalność o pokazy ogni sztucznych. Jako zwycięzca ubiegłorocznej edycji zaprezentuje się jako ostatnia podczas tegorocznego festiwalu, w niedzielę.

Wszystkie pokazy trwają minimum 18 minut. Pierwsze trzy minuty każdego będą musiały odbyć się do "Marsza Radetzky’ego" Johanna Straussa, do kolejnych minut prezentacji firmy same wybrały muzykę.

Sztuczne ognie są odpalane z Wyspy Grodzkiej i Łasztowni. Widzowie mogą podziwiać świetlne spektakle z Wałów Chrobrego.

Na zwycięzcę konkursu czeka Puchar Prezydenta Miasta Szczecina przyznawany za najlepszy pokaz sztucznych ogni.

Pyromagic to największa tego typu impreza w Polsce. Dotychczas swoje pokazy zaprezentowały ekipy m.in. z Francji, Kanady, Włoch, Chin, Niemiec, Australii, Korei Południowej, Chorwacji, Meksyku czy Portugalii.

Pokazom sztucznych ogni towarzyszy festiwal “Szczecin Music Live”. Na pływającej scenie ustawionej na wodzie przy Wałach Chrobrego występują gwiazdy muzyki funkowej, klubowej i elektronicznej. Koncerty są przeplatane z konkursowymi pokazami fajerwerków.

Podczas festiwalu odbywa się także druga edycja zawodów dla strażaków “Szczecin Firefighter Combat Challenge”. Biorą w niej udział zarówno zawodowcy jak i ochotnicy z całej Europy, a nawet Stanów Zjednoczonych.
Polecamy:

Serwis Specjalny: Ostróda Reggae Festival 2012


Serwis Specjalny: 18.Przystanek Woodstock


Zostań sportowym reporterem naszego serwisu


Serwis Nasze Miasto jest dla Ciebie!


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!