Choć za oknem upały, w Szczecinie można już uczyć się i trenować na nartach. A kto woli góry, ale nie ma kiedy jechać, to ma tu do wyboru kilkanaście torów wspinaczkowych.W weekend w Szczecinie otwarto SkiPark, ośrodek wyposażony w całoroczne stoki narciarskie.

- To jedyne w tej części Polski miejsce, gdzie przez cały rok można szlifować swoje umiejętności narciarskie i wspinaczkowe - mówi Adrian Dering, menadżer ośrodka.

Dla narciarzy przygotowano dwa stoki, które na pierwszy rzut oka kojarzą się z bieżniami stacjonarnymi na siłowniach. Mechanizm uruchamia stok, którego powierzchnia zaczyna się ruszać pod nartami lub deską snowbordową. To powoduje, że narciarz musi się do tego ruchu dostosować ucząc się jednocześnie jazdy lub szlifując swoje umiejętności. Specjalna powierzchni stoku jest zraszana wodą. Upadki (nawet wśród profesjonalistów) nie bolą. Stok jest regulowany. Ci, którzy czują się na siłach mogą rozpędzić się nawet do 50 km/h. Treningi odbywają pod okiem trenerów. Lustro wenecki pozwala obserwować nam własne ruchy.

- Nasi trenerzy to profesjonaliści, dla których jazda na nartach to chleb powszedni. Zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze bez problemu mogą korzystać z naszych stoków. U nas można jeździć już od 4 roku życia. Górnej granicy nie ma - dodaje Adrian Dering.

W niedzielę na stoku spotkaliśmy rodzeństwo kilkulatków ze Szczecina. I choć mają już doświadczenie na prawdziwych nartach, to trening na bieżni był dla nich wyzwaniem. Postępy dzieci obserwowali rodzice.

- To bardzo fajne ćwiczenia - mówiły maluchy.

Jazda na takim stoku to spory wysiłek. Dlatego po 10 minutach ćwiczeń jest pora na kilka minut odpoczynku. Sprzęt wypożycza się na miejscu. Nie ma możliwości przyniesienia własnej deski, czy nart.

Wspinaczki

Miłośnicy wspinaczek znajdą coś tu dla siebie. Jest tu jedenaście ścianek wspinaczkowych i jedyna w Polsce, ścianka interaktywna. Może na nich przebywać jednocześnie osiemnaście osób. Jedna z nich odchyla się nawet o 45 stopni, co stwarza wrażenie jakbyśmy szli po suficie. Inna ścianka o nazwie „Droga do nieba”, polega na przeskakiwaniu pomiędzy platformami, najlepiej bez użycia rąk. Kolejna ścianka A, to pierwsza na świecie interaktywna platforma do gry na ściankach wspinaczkowych.
Ski Park jest czynny 7dni w tygodniu. SkiPark Szczecin znajduje się przy ulicy Twardowskiego 5. W cenę biletu (70 zł normalny, 50 zł ulgowy) wliczony jest sprzęt i opieka profesjonalnego trenera.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!