W parku posadzono ponad 40 drzew i ok. 240 krzewów.

park przygodna szczecin (© Materiał UM SZCZECIN)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Alejki, place zabaw i siłownia na świeżym powietrzu - na terenie przy ul. Przygodnej powstało nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Park powstał na terenie dawnej szkółki miejskiej drzew i krzewów ozdobnych na powierzchni 2,2 ha. 

- Zagospodarowanie trwało od listopada ubiegłego roku do maja. Na terenie parku powstały place zabaw dla starszych i młodszych dzieci, wyposażone w ślizgawki, drewniane wieże, piaskownice i huśtawki - mówi Tomasz Klek z biura promocji i informacji UM Szczecin. - W parku jest również siłownia, w której są urządzenia do ćwiczeń dla juniorów i seniorów. Na terenie przy ul. Przygodnej  znalazły się także urządzenia małej architektury: stojaki na rowery, ławki, kosze i stoły.W parku posadzono ponad 40 drzew i ok. 240 krzewów. Miejsce jest oświetlone i monitorowane. Zadanie wykonała firma J. Rosiek & D. Sobczyński s.c. Zakład Usług Inżynieryjno-Budowlanych. Koszt inwestycji to ok. 1,6 mln zł.

- Park przy ul. Przygodnej to pierwszy etap zagospodarowania terenów w tym rejonie miasta - mówi Klek. -  W planach jest także wykonanie na rzeczkach Bukowej i Wierzbaku kładek, pomostów oraz szlaku spacerowo-rowerowego, który połączy nowy park z ul. Taczaka oraz Jeziorkiem Słonecznym. W kolejnych latach, w miarę możliwości finansowych, miasto chciałby zagospodarować teren między ul. Taczaka i ul. Kutrzeby. Na tym obszarze ma powstać Międzyosiedlowy Park Rekreacyjny.W ramach inwestycji powstanie tam m.in.: kompleks rekreacyjno-sportowy o powierzchni ok. 3 ha. Znajdą się tam boiska do gry w piłkę nożną, siatkową, koszową, plac zabaw, plac przeznaczony do imprez plenerowych, psi wybieg, stół do ping-ponga, stolik do gry w szachy i wiaty wypoczynkowe. Zadanie zostało zgłoszone do dofinansowania w ramach naboru Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopolskiego do Urzędu Marszałkowskiego.Komentarze (19)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

faktycznie wyglada to jak nowy-stary park. trawy nie wysiano, chaszczy nikt nie przycina, szkoda ze takie fajne miejsce zostalo zapomniane nim jeszczezaczelo dobrze funkcjonowac

chwasty (gość)

zwykły śmietnik. trawy jak nie było tak nie ma, tablice gołe, urządzenia rekreacyjne niewykończone, bałagan, ale kasa poszła, kto by się przejmowął jakąś nieposiana trawą, kiedyś i tak wyrośnie

gość (gość)

Hrubieszowska. Byłam tam dzisiaj jest super ale trafiłam przez przypadek szkoda , że nie ma zrobionej drogi dojazdowej od głównej ulicy tj. przystanku tramwaju ósemki

gość (gość)

plac zabaw . Witam, byłam z synkiem na tym placu zabaw,niestety nie jest on przystosowany dla bardzo małych dzieci,aby wejść na ślizgawkę (mam na myśli mały placyk) trzeba pokonać pochylnie,która jest zbyt stroma aby maluszek się dostał na góre,a posypana piaskiem stanowi równiez nie lada wyzwanie dla rodzica chcącego pomóc dziecku. Jest tylko jedna barierka na tyle wysoko,że gdy dziecko się na niej podciąga to spada z boku przez dziurę.Zazwyczaj do tego typu zabawek prowadzą schodki,po których nawet bardzo małe dziecko łatwo się porusza.

Łp (gość)

:). Jakie oświetlenie ?? jaki monitoring??Nie ma tam nawet grama światła w nocy, nie mówiąc o monitoringu

ooooo czyżbym komuś na odcisk nadepnął. Tam, gdzie kończą się argumenty, zaczynają inwektywy.

ten komentarz tutaj http://www.mmszczecin.pl/372033/2011/5/22/pojedz-za-darmo-na-wybory-do-rad-osiedli-to-juz-dzis?category=news to też Twoja sprawka?

@czaszka. to się zdecyduj czy masz czy nie masz czasu http://niebuszewo.info.pl/informacje/
Tomasz Lam – 40 lat, informatyk, zajmuję się również dziennikarstwem obywatelskim. Pisuję do MM Moje Miasto Szczecin, współpracuję z Polskim Radiem Szczecin i Szkołą Podstawową nr 35. Ojciec 2 synów, żonaty. Na Warcisława mieszkam od 2001 roku. Moim i żony sukcesem jest montaż słupków i utwardzenie pobocza przy ulicy Jana Stecia (betonowy łącznik Warcisława z Wilczą, którym dzieci uczęszczają do SP35). Obecnie mam kilka pomysłów na osiedle, które po majówce ujawnię na stronie. :) i słodzisz sobie jak zawsze bo nikt inny tego nie robi aaaaahahahaha :) to na spółę z żoną osiągnąłeś i słupki i dzieci (bo sam byś nie dał rady :) - do RADY OSIEDLA TEŻ Z NIĄ IDZIESZ ?/ znaczy się jesteś?

takie "pyta w pytę ala" Gazeta Wyborcza. ale nie to samo co GW choć czcionka podobna no i ten pasek czerwieni jakby inny jakby skromniejszy i jakby intensywniejszy w kolorze / każdy orze jak może - patetyczność NIE MA CO proszę ja Ciebie :)

krysia s. (gość)

lech0s jaki ty mały jesteś :] . Mała zawistna wsza, która jedyne co może to poklepać swoje idiotyzmy w internecie. I tyle o tobie, bo więcej sie nie da :]

obserwator (gość)

Nareszcie pięknie. Ale tych drzew i krzewów posadzonych nie widzę, owszem wykarczowano zielsko i wykorzystano drzewa, które tam rosły od czasu szkółki lesnej :) Wiele razy chodziłem oglądac to dzieło, park jest wspaniały, ale z tym sadzeniem drzew to hmmm chyba same lipy posadzono.

active (gość)

Co by nie mówić Szczecin pięknieje. szczególnie dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu. Oby tak dalej!

lols (gość)

Piękna zieleń. Odwiedzajcie póki ładnie! Ehh już to widzę, za jakiś czas, ale mam nadzieję, że zdążę się przejechać :)

Yo! (gość)

ciekawie to wygląda. trzeba będzie podejść i zobaczyć :) Mam nadzieję, że na jednym takim parku nie poprzestaną i zrealizują resztę planów :)