Duże zmiany w komunikacji Duże zmiany w komunikacji

Od dziś, 1 lutego komunikacja miejska organizowana przez Zarząd ... (© Redakcja MM)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od dziś, 1 lutego komunikacja miejska organizowana przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego obejmie kolejne miejscowości w Gminie Kołbaskowo. Sporo zmian także w sieci na prawobrzeżu Szczecina.

To kolejne połączenia w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. – Od dziś – 1 lutego autobusy na zlecenie ZDiTM dojadą do miejscowości Barnisław, Smolęcin, Karwowo, Bobolin czy Warnik – mówi Dariusz Wołoszczuk, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

– Do tych miejscowości skierowane zostaną autobusy linii 83 i 88, które kursują pomiędzy Szczecinem i Gminą Kołbaskowo, i dojeżdżają do Będargowa (linia 83) i Stobna (linia 88).

Linia 83 kursować będzie na trasie: plac Kościuszki – al. Piastów – ul. Mieszka I – ul. Cukrowa – ul. Do Rajkowa – Warzymice – Będargowo – Barnisław – Smolęcin – Karwowo – Warzymice – Przecław – Warzymice – ul. Do Rajkowa – ul. Cukrowa – ul. Mieszka I – al. Piastów – plac Kościuszki.

Na trasie uruchomione zostaną nowe przystanki:
-„Będargowo Szkoła” – dotychczasowy przystanek przeniesiony z pętli na chodnik przy głównej ulicy;
- „Będargowo” – w kierunku Smolęcina zlokalizowany przy rondzie
-  „Warnik Skrzyżowanie nż” – w kierunku Smolęcina zlokalizowany na drodze Będargowo – Barnisław w pobliżu miejscowości Warnik;
- „Barnisław” – w kierunku Smolęcina;
- „Smolęcin” – zatoka przystankowa przed skrzyżowaniem z drogą do Karwowa,
0 „Karwowo” – w kierunku placu Kościuszki, za skrzyżowaniem z drogą prowadzącą do centrum miejscowości,
-„Przecław” – w kierunku placu Kościuszki, obecny przystanek, wspólny z linią 81 w kierunku Szczecina,
-„Przecław 15 nż” – w kierunku placu Kościuszki/Warzymic, zlokalizowany obok posesji nr 15,
- „Warzymice Hurtownia nż” f „Warzymice Osiedle Różane”, w kierunku placu Kościuszki, zlokalizowane w pobliżu przystanków w przeciwnym kierunku.

Zlikwidowany będzie przystanek: „Warzymice 14 nż” w kierunku placu Kościuszki. W dni powszednie kursy będą wykonywane co 30-45 minut w godzinach szczytu, a w pozostałym okresie co 70-90 minut.

W dni świąteczne linia kursować będzie w godz. 5:30 – 22:30 z częstotliwością co 70-90 minut.

Wydłużona zostanie także trasa linii 88, która kursować będzie na trasie CH Ster – Warnik przez Bobolin.

Obecnie część kursów tej linii wykonywanych jest wyłącznie do Stobna. Na wydłużonej trasie uruchomione będą nowe przystanki:
- „Stobno 15 nż” – w obu kierunkach zlokalizowane zostaną w sąsiedztwie posesji nr 15, f „Małe Stobno nż”,
- „Bobolin nż” – w obu kierunkach zlokalizowany przy posesji nr 2
- „Bobolin Kościół” – w obu kierunkach zlokalizowany w centrum miejscowości;
- „Warnik” – zlokalizowany w centrum miejscowości.

Nowością będzie także to, że linia 88 będzie jeździć także w soboty, niedziele i dni świąteczne. Wykona 3 kursy z C.H. Ster (o godz. 9:15, 15:51 i 21:35) oraz 3 kursy z Warnika (o godz. 9:45, 16:22 i 22:05). Także w dni świąteczne kursować będzie linia 70. Autobusy pojadą na trasie Wyszyńskiego – Moczyły – Kamieniec – Wyszyńskiego.

Odjazd z przystanku Wyszyńskiego o godz. 7:30, 14:00, 17:30 i 21:50 – z Kamieńca o godz. 8:14, 14:44, 18:14, 22:34). Dodatkowo w dni powszednie nie będą wykonywane kursy z Urzędu Miasta o godz. 5:30 do Elektrowni Pomorzany oraz z Elektrowni Pomorzany o godz. 6:06 do Dworca Głównego. W dni powszednie uruchomiony będzie dodatkowy kurs z Urzędu Miasta o godz. 6:00 w kierunku Kamieńca.

Zmieniona zostanie częstotliwość kursowania autobusów linii 81, które jeżdżą na trasie Dworzec Główny – Przecław – Kołbaskowo. Linia ta w godzinach szczytu zostanie wzmocniona dodatkowym autobusem, dzięki czemu częstotliwość kursowania będzie wynosić w tym okresie 10 – 20 minut. Dodatkowo 5 kursów więcej niż obecnie będzie wykonywanych do Kołbaskowa.

Zmiany w kursowaniu autobusów na prawobrzeżu
Od dziś (1 lutego) zmienią się rozkłady jazdy, czasy przejazdu autobusów na prawobrzeżu oraz numeracja niektórych linii.

- Linia 54: (kursuje na trasie Basen Górniczy Kijewo z kursami do Zakładów Mięsnych): zwiększenie ilości kursów do Zakładów Mięsnych.
- Linie 55: (kursuje na trasie Basen Górniczy Autostrada)
- Linie 64 (kursuje na trasie Dąbie Osiedle Klucz),
- Linie 66 (kursuje na trasie
Osiedle Bukowe – Żydowce) zostaną skoordynowane ze sobą na wspólnym odcinku, dodatkowo nastąpi korekta (wydłużenie)czasu przejazdu.

Dodatkowo dla linii 55 i 64 uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek „Tokarska nż”, który będzie zlokalizowany w rejonie skrzyżowania ul. Przodowników Pracy i Tokarskiej – mówi Dariusz Wołoszczuk, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

– W godzinach szczytu popołudniowego linia 66 kursować będzie z częstotliwością co 60-70 minut. Kursy linii 64 w relacji Klucz Pętla Zdroje Krzyżówka zostaną wydłużone do przystanku „Bagienna”.

Zmianie ulegnie numeracja linii 61 bis na linię 62 (kursuje na trasie pl. Zwycięstwa - Ustowo Auchan). Wprowadzona zostanie także korekta godzin odjazdu. Linia 61 (kursuje na trasie Dworzec Główny Podjuchy Pętla) w godzinach szczytu kursować będzie dodatkowy autobus.

Jednocześnie wprowadzona zostanie korekta czasu przejazdu. Dotychczasowa linia 55 bis zostanie przemianowana na linię 85 (kursuje na trasie Podjuchy Pętla Smocza / Falskiego). Jednocześnie wprowadzona zostanie korekta rozkładów jazdy w godzinach porannych. W godzinach szczytów przewozowych kursy będą wykonywane co 20 minut.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Pablo (gość)

do jury. Mam Ci wymieniać wszystkie linie jakie odchodzą z Wyszyńskiego? Podane przeze mnie linie były tylko przykładowe. Czy jest wielkim problemem stworzenie ludziom możliwości przesiadki do innego autobusu zamiast budzić w nich frustrację gdy patrzą na spieprzający sprzed nosa autobus? Może nie jeździsz autobusem, albo jesteś jednym z idiotów, którzy układali nowy rozkład co bardzo na to wskazuje, ale marznięcie 20 minut czekając na 61 zimą nie należy do największych przyjemności.

jury (gość)

do Pablo. W tym morzu idiotycznych komentarzy, twój wydał mi się wyjątkowo kretyński. Wytłumacz mi gdzie ty jedziesz, jeśli masz do wyboru 61,75 i.... 6. Wiesz w ogóle? i jak to możliwe, że czkasz potem 15 minut?! To na co ty czekasz? Nie pisz o porażce, bo to dzień twojego zwycięstwa:) Zwyciężyłeś w kategorii najbardziej debilnego komentarza. Gratuluje Ośla Łąką, gorąco gratuluje:) innym też gratuluje głupoty i nieustającej frustracji, ale dzisiaj byliście gorsi:)

Pablo (gość)

Zmiany. Te zmiany to kompletny idiotyzm. Żadna linia nie jest ze sobą skomunikowana. Gdy przyjeżdżam na Wyszyńskiego to widzę przez okno jak tylko ucieka mi naraz 61,75, 6. Potem muszę warować kolejne 15 minut na przystanku, żeby doczekać się autobusu. Porażka.

maciej (gość)

Jak zmiany to oczywiście na gorsze.. W soboty, gdy wiele ludzi przed ósmą jedzie do centrum do pracy i na uczelnie, autobus "A" z Bukowego co pół godziny, Wcześniej był chociaż co 29min.
Ot , metropolia wedle Krzystka.

Zygmunt (gość)

A co z innymi ulicami na Bukowym.. A ja mieszkam na Akwarelowej i tu nie mam żadnych ułatwień. Do autobusu droga albo w prawo albo w lewo bardzo długa. Połączenia co godzinę i jak się spóźnisz minutę to żadnej alternatywy - tylko biegiem na końcowy osiedle bukowe. Przydałby się przystanek pomiędzy Zielonym Wzgórzem a Akwarelową (chociażby na żądanie). Szykuje się tramwaj na prawobrzeże - ale niestety nie dla mojego rejonu. Ciągle jesteśmy odcięci od świata.
Na osiedlu Nad Rudzianką większości to mieszkania TBS i im autobus wjeżdża prosto w osiedle. Dlaczego mieszkający na odcinku za szpitalem na Mącznej mają tak przechlapane?

pasażer (gość)

Zmiany w komunikacji?. Myślę że należałby także zmienić mentalność części pracowników wożących mieszkańców środkami miejskiej komunikacji:

dziś: sobota 1 luty 2014 skrzyżowanie Ku Słońcu - Santocka na sygnalizatorze dla tramwai w kierunku centrum pali się pozioma kreska od przystanku Szkoła Salezjańska w kierunku przystanku Karola Miarki zapierdala tramwaj - nie zwalnia, nie zatrzymuje się przed sygnalizatorem przejeżdża na pełnym gazie skrzyżowanie kiedy dojeżdża do przystanku Karola Miarki zapala się pionowa kreska na jego sygnalizatorze - MOTORNICZY A GDYBY TAK WESZŁA NA TORY WASZA MATKA NA PRZEJŚCIU, ALBO WASZE DZIECKO? NIE WYHAMOWALIBYŚCIE. To był dla mnie ewidentny morderca za "kierownicą" tramwaju. Pozdrawiam. Tramwaj linii 11

Maryja (gość)

śmiech na sali. Genialnym pomysłem jest ograniczenie w godzinach rannych autobusów pospiesznych z prawobrzeża ( bo przecież w Sob - Niedz mniej osób jeździ ) wszyscy siedzą w domach przez weekend :)