Jeszcze w tym roku pojawią się zmiany w rejonie skrzyżowania ulic Wyzwolenia, Rayskiego i Malczewskiego w Szczecinie.

- Szybciej i wygodniej będzie można przejść na drugą stronę, łatwiejsze stanie się dojście do przystanków tramwajowych - informuje Hanna Pieczyńska, Zarząd Dróg i transportu Miejskiego. - Prace w tym rejonie rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 5 września.

Zmiany zakładają poprawę komunikacji w ramach skrzyżowania, ułatwienia dla rowerzystów, niepełnosprawnych i osób z wózkami dziecięcymi. Roboty budowlane obejmą m.in.: likwidację schodów zewnętrznych po obu stronach al. Wyzwolenia oraz schodów prowadzących na przystanki tramwajowe, wykonanie dodatkowo dwóch przejść dla pieszych przez al. Wyzwolenia - w miejscu obecnego przejścia podziemnego i w rejonie CH Galaxy, przed skrzyżowaniem z ul. Rayskiego, przebudowę ciągów pieszych i rowerowych, obniżenie krawężników na wysokości nowych przejść dla pieszych, przebudowę peronów tramwajowych w zakresie dojścia do nowego przejścia, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz rozbudowę istniejącej sygnalizacji świetlnej.

Przejście podziemne nie zostanie zlikwidowane całkowicie, będzie nadal funkcjonowało jednak bez możliwości wejścia na perony.

Podczas prowadzonych prac prosimy o szczególną uwagę. Będzie możliwość przechodzenia przez ulicę w ramach istniejących przejść oraz poruszanie się po chodnikach, ale w związku z prowadzonymi pracami mogą pojawić się utrudnienia.

Ruch samochodów i komunikacji miejskiej nie zostanie wstrzymany.

Czytaj również: Radny wymyślił i miasto likwiduje przejście podziemne przy GalaxyCzytaj więcej: Wakacyjne poprawianie dróg w Szczecinie. Sporo utrudnień dla kierowców


Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

flash (gość)

do podziemia: PRL już się skończył. Ludzie nie szczury, żeby musieli zasuwać pod ziemią, bo paru kierowców rzekomo będzie mieć wygodniej, chociaż w tym miejscu akurat kierowcom to gancegal, bo i tak stoją.
A ludzie giną też w okolicach kładek - bo kładki to architektoniczna bariera, odmóżdzają kierowców, by mogli bezkarnie zap..lać.. kładki i przejścia podziemne: won na autostrady z nimi.. bardzo dobrze, że przejście podziemne zostanie zakopane..

Wolny (gość) (podziemie)

Ja też zawsze powtarzałem, że powinni je od początku zrobić na planie kwadratu, tak żeby dało się wejść z każdego narożnika skrzyżowania. Te podwójne wejścia po jednej stronie jezdni to była głupota.

podziemie (gość)

Najgorszy pomysł szczecińskiego radnego, oprócz frygi oczywiście. Powinni powiększyć przejście podziemne, a nie je likwidować. Ludzie do Galaxy przebiegają często na czerwonym, bo to skrzyżowanie od samego początku jest źle skonstruowane. WIĘCEJ PRZEJŚĆ PODZIEMNYCH!!!