Uniwersytet Szczeciński chwali się nową stroną oraz językiem...  chińskim Uniwersytet Szczeciński chwali się nową stroną oraz językiem...  chińskim

Uniwersytet Szczeciński chwali się nową stroną oraz językiem... chińskim (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Uniwersytet Szczeciński stworzył serwis internetowy przedstawiający całą ofertę uczelni w jednym miejscu. Nowością jest również nowy kierunek - skandynawistyka oraz dodatkowe języki oferowane na kierunku filologia rosyjska: chiński, norweski, czeski, a także ukraiński, angielski i niemiecki.

Przyszli studenci znajdą w serwisie www.kandydaci.usz.edu.pl między innymi informacje o wszystkich kierunkach studiów realizowanych na US, z uwzględnieniem ich obecnego statusu: kandydat, który nie wybrał jeszcze kierunku, kandydat, który wybrał już kierunek, kandydat, który dostał się na studia. Jednym kliknięciem będą mogli przejść do rejestracji w systemie elektronicznej rekrutacji oraz szybko znaleźć odpowiedzi na pytania związane z rekrutacją i studiowaniem, a także pobrać niezbędne dokumenty.

- Zaletą serwisu jest to, że odeszliśmy od elementów liczbowych, a nasza oferta jest bardziej w formie opisowej i ma zachęcić kandydata do studiowania na naszej uczelni - mówi prof. Waldemar Gos, prorektor ds. finansów i rozwoju US. - Staraliśmy się też, żeby ułatwić studentom wyszukiwanie danych za pomocą różnych parametrów, np. alfabetycznie lub poprzez wydziały.

Na kolejnych podstronach zostaną zaprezentowane wszystkie kierunki, które proponuje Uniwersytet Szczeciński, natomiast wyszukiwarka kontekstowa sprawi, że maturzyści błyskawicznie znajdą kierunki, którymi są zainteresowani oraz wszelkie informacje niezbędne przy wyborze studiów.

W serwisie pojawi się również poradnik studenta, gdzie będzie można znaleźć informacje o akademikach, bibliotekach, samorządzie studenckim, opiece lekarskiej oraz jednostkach uczelni, takich jak: Akademickie Biuro Karier, Akademickie Centrum Kształcenia Językowego, czy Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych. Studenci odnajdą tu także dokumenty do pobrania, informacje o stypendiach i zapomogach oraz kołach naukowych i organizacjach studenckich.

Na stronie znajdzie się także alfabet studenta, który wyjaśni przyszłym żakom obco brzmiące jeszcze zwroty, takie jak: kolokwium, czy konwersatorium. Dodatkowe ważne elementy, które będzie można znaleźć w serwisie to: zasady rekrutacji, przedmioty realizowane na konkretnych kierunkach, informacje o opłatach rekrutacyjnych oraz wykaz olimpiad, których laureaci mogą korzystać z preferencji w procesie rekrutacji.

W tym roku w ofercie będą nowe kierunki. Wydział Filologiczny US poszerza swoją ofertę. Chodzi o nowy kierunek studiów: skandynawistyka - studia norweskie, a także o dodatkowe języki oferowane w ramach kierunku filologia rosyjska: chiński, norweski, czeski, a także ukraiński, angielski i niemiecki.  (mk), (piec)Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mona (gość)

no moze po chinsku wreszcie czegos ludzi tam naucza bo. po polsku to im raczej nie wychodzi. wystarczy spojrzec w rankingi i sprawozdania co potem studenci po tych "studiach" robia.....:)

Kocurrek (gość)

Nie ma czegoś takiego jak "język chiński". Obowiązuje jedno pismo, każda prowincja ma swój język mówiony plus ileśtam dialektów regionalnych.
Język MANDARYŃSKI (sztuczny) pełni rolę lingua franca w Chinach, choć nie jest on tak powszechnie znany jakby tego chciały władze centralne.

ladymakbet (gość)

REFORMA. Poszerzanie kierunków językowych to dobra rzecz, choć uważam, że filologia w obecnych czasach powinna być tylko drugim kierunkiem wybieranym przez studenta. Ogólnie nie wiem czemu MMSzczecin nie podaje info o tym jak młodzieżówka PiS sprzeciwia się likwidacji kierunku FILOZOFIA i boi się, że będą zamykane inne humanistyczne kierunki. No ludzie.. nierentowne kierunki się zamyka, to normalne! Poza tym jakbym była ministrem szkolnictwa wyższego to bym pozamykała połowę kierunków i uczelni, bo obecna młodzież idzie na studia aby iść, aby się pobawić, a potem płacze, że nie ma pracy. Powinny zostać wyłącznie kierunki po których o pracę łatwo lub kierunki "tradycyjne" czyli medycyna, prawo, finanse i rachunkowość, wszystkie techniczne, chemiczne i biologiczne. A co do kierunków typu kulturoznawstwo, filozofia, politologia, bezpieczeństwa narodowe i inne dziwne wytwory to powinny zostać.. ale tylko na najlepszych uczelniach w Polsce, żeby po prostu ludzie się tam tego uczyli, byli wykwalifikowani i potem mieli pracę (bo wiadomo, że zawsze garstka osób po takich kierunkach jest potrzebna). I w ogóle uczelnie powinny być tylko w miastach wojewódzkich, a prywatne tylko właśnie w mniejszych miastach i to w połowie takiej ilości jak jest teraz. Jeśli ludzie nie mieliby możliwości studiowania ze względu na koszty lub nie dostaliby się na wybrany kierunek to kształciliby się na równie potrzebnych na rynku pracy fachowców zawodowych. I tyle! A nie tu robią sceny, że zainteresowań nie można rozwijać, że nierówne szanse.. A na rynku pracy po studiach to się ma równe szanse? Rąsia rąsie myje. ;)