Uniwersytet sprawdza jak radzą sobie absolwenci Uniwersytet sprawdza jak radzą sobie absolwenci

Skończyłeś studia? Teraz ty wystaw ocenę swojej uczelni - ... (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Skończyłeś studia? Teraz ty wystaw ocenę swojej uczelni - czytamy na stronie internetowej Uniwersytetu Szczecińskiego, który od niedawna bada losy swoich absolwentów.

- Podstawowym celem badania jest zgromadzenie opinii absolwentów na temat dostosowania kierunków studiów i programów kształcenia do potrzeb rynku pracy - mówi Wioleta Samitowska, zastępca kierownika Akademickiego Biura Karier US, które zajmuje się monitoringiem losów absolwentów uczelni. - Studenci przed obroną pracy licencjackiej i magisterskiej wyrażają, bądź nie wyrażają zgody na udział w badaniu, wypełniając oświadczenie. Formularz oświadczenia należy wydrukować poprzez swoje konto w systemie e-Dziekanat lub pobrać ze strony internetowej swojego Wydziału lub Akademickiego Biura Karier US. Własnoręcznie podpisane oświadczenie należy przekazać pracownikowi dziekanatu, który dokonuje wpisu do karty obiegowej. Następnie kontaktujemy się z absolwentami po 6 miesiącach, oraz po 3 i 6 latach od ukończenia studiów.

Pierwsze badanie przeprowadzono w roku akademickim 2012/2013. Mail z prośbą o wzięcie w nim udziału ABK wysłało do około 1700 studentów. Ankiety wypełniło około 41 procent z nich. 58 procent badanych znalazło pracę w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów, głównie w takich branżach jak edukacja, kursy, szkolenia, administracja publiczna, prawo, sprzedaż, księgowość, usługi, hotelarstwo, informatyka, bankowość, ubezpieczenia.

Obowiązek monitorowania losów swoich absolwentów na uczelnie nałożyła nowelizacja ustawy o szkolnictwie wyższym z 2011 roku.

- Wcześniej, w sposób sformalizowany, nie prowadziliśmy monitoringu karier naszych absolwentów - przyznaje Wioleta Samitowska.


Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!