Ulica Dworcowa w Szczecinie Ulica Dworcowa w Szczecinie

Ulica Dworcowa w Szczecinie (© Google Maps)

Niedawno radny z ramienia PiS apelował by w Krakowie (i nie tylko!) zdekomunizować nazwę ulicy Dworcowa. Bo może wcale nie dotyczy okolic dworca lecz odnosi się do radzieckiego pisarza - Dworcowa.

Jest kontrowersyjna ulica Dworcowa. Część mieszkańców myśli, że ta ulica jest związana z dworcem PKP, a to nie jest nazwa ulicy związana z Dworcem, tylko z Dworcowem. Ja nie znam jego życiorysu, ale warto by go poznać


Wypowiedź Adam Kalita, radnego PiS i pracownika IPN odbiła się szerokim echem nie tylko w Krakowie, ale i w całym kraju.

Szybko powstał fanpejdż wyśmiewający pomysł radnego o nazwie "Żądamy dekomunizacji ulic Dworcowa". Twórcy profilu natychmiast podchwycili temat, wyszukując wszelakich Sosnowów, Szafirowów, Bajkowów i innych odmian popularnych nazw ulic w Polsce, które mogłoby odnosić się do radzieckiego rodowodu.

W Szczecinie oczywiście też znajduje się ulica Dworcowa. I zapewne wiele wątpliwych nazw ulic można by jeszcze wymienić. Tylko czy czasem nie jest to zwykła nadgorliwość? Jakby nie patrzeć nasza Dworcowa znajduje się blisko Dworca Głównego, chyba raczej nikt by nie pomyślał, że odnosi się do nazwiska "Dworcow", mogącego kojarzyć się z jakimś komunistycznym działaczem.

Zobacz także:
Sprzeciw wobec zawieszenia kursów do stolicy


Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Paweł (gość)

Ha, ha!!! PiS ciągle zaskakuje! Skąd znajduje takich półgłówków?? Trzeba zmienić też nazwę ulicy Metalowej (Matalow - znany radziecki metalurg