Za kilka dni wyjaśni się sytuacja stoczni w Szczecinie. QInvest Katarski fundusz ma do 17 sierpnia wpłacić 300 mln zł za przejęty majątek stoczni. Pierwotny termin upłynął 21 lipca jednak strona katarska ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Za kilka dni wyjaśni się sytuacja stoczni w Szczecinie. QInvest Katarski fundusz ma do 17 sierpnia wpłacić 300 mln zł za przejęty majątek stoczni.

Pierwotny termin upłynął 21 lipca jednak strona katarska poprosiła o jego przedłużenie. Powodem zwłoki miał być list wysłany do katarskiego inwestora przez Szczecińskie Stowarzyszenie Obrony Stoczni, które twierdzi m.in. że stocznia w Szczecinie powstała z majątku Stocznia Szczecińska Porta Holding SA, przejętego w sposób bezprawny, oraz, że Stocznia Szczecińska Nowa SA w latach 2003-2009 była działającą na wielką skalę pralnią brudnych pieniędzy.

Premier Kataru stwierdził w ubiegłym tygodniu w rozmowie z premierem Donaldem Tuskiem, że zapłata za stocznie to sprawa prywatnego inwestora, a nie rządu Kataru.


Premier Donald Tusk uważa natomiast, że katarski inwestor wpłaci pieniądze za stocznie w Szczecinie i Gdyni.

Premier zapewnił, że rząd jest przygotowany na każdą ewentualność.

- Jeśli nie wpłacą pieniędzy 17 sierpnia zabierzemy wadium i w trybie upadłościowym będziemy sprzedawali majątek, tak jak to wynika z przepisów polskiego prawa. Dziś jednak jestem bliski pewności, że znajdziemy dobry finał - powiedział premier Tusk.Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!