Tour de Pologne 2015. Pierwszy etap dla Marcela Kittela [zdjęcia]

Jacek Sroka (AIP)
Sylwia Dąbrowa/Polska Press
Marcel Kittel z grupy Team Giant-Alpecin został zwycięzcą pierwszego etapu 72. Tour de Pologne. Niemiec na finiszu w Warszawie wyprzedził Australijczyka Caleba Ewana z Orica GreenEDGE oraz Włocha Niccolo Bonifazio z Lampre Merida. W poniedziałek kolarze przyjadą do naszego regionu, bo trasa drugiego etapu prowadzić będzie z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej.

Kittel wygrał już piąty etap w historii swoich startów w TdP. Niemiec został oczywiście pierwszym liderem wyścigu. Mistrz świata Michał Kwiatkowski w Warszawie uplasował się na dziewiątym miejscu. W trakcie liczącego 122 km (10 rund po 12,2 km) kryterium ulicznego w Warszawie zaraz po starcie próbowało uciekać trzech kolarzy. Adrian Kurek, Paweł Bernas i Matej Mohoric w pewnym momencie mieli nawet 3 minuty przewagi nad peletonem, ale ucieczka została doścignięta na przedostatnim okrążeniu i na mecie finiszowała cała grupa. Uciekinierzy w nagrodę za swój wysiłek dostaną jednak koszulki dla najlepszego górala (Kurek) i najlepszego sprintera (Mohorić).