Zakończył się remont basenu wioślarskiego w Szczecińskim Domu Sportu. Młodzi adepci biorą się do ostrego trenowania.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– Bardzo się cieszę, że my wioślarze zostaliśmy docenieni – mówił na uroczystym otwarciu.

Marek Kolbowicz, złoty medalista mistrzostw świata. – Teraz młodzi sportowcy będą mieli gdzie trenować. Marek Kolbowicz podkreślił, że szczeciński basen jest jednym z najładniejszych w Polsce i najlepszych na świecie.

– Wystarczy zakup jednej łodzi i dziesiątki uczniów będą z niej korzystać przez lata – dodaje.

Do tej pory sportowcy ćwiczyli w dużo gorszych warunkach. Basen nie był remontowany przez wiele lat, a w naszym mieście coraz więcej uczniów trenuje wioślarstwo. Są nawet klasy sportowe o tej dziedzinie, między innymi w Gimnazjum nr 28.

Na basenie jest osiem stanowisk treningowych. W ramach remontu wymieniono instalację wodno- -kanalizacyjną, uruchomiono wentylację i centralne ogrzewanie. Koszt to 682 tysiące zł. Na spotkaniu nie obyło się bez ochrzczenia basenu. W inauguracyjnym treningu wzięli udział wioślarze i władze miasta.

To jednak nie koniec sportowych inwestycji w Szczecinie. Już w 2010 roku ma powstać 5 nowoczesnych dzielnicowych ośrodków sportowych. Zostaną wyposażone w boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Znajdą się tam też stanowiska do tenisa stołowego.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!