Grupa miłośników samochodów chce częściowo dofinansować remont toru gokartowego przy alei Wojska Polskiego. Zyski z profesjonalnych wyścigów zostałyby przeznaczone dla chorych dzieci.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pod koniec kwietnia odbędzie się Gryf Tuning Show, czyli impreza dla kierowców na lotnisku w Kluczewie pod Stargardem. Jego organizatorami są Łukasz Bartkowiak i Marcin Pawicki z Pogodna, członkowie i założyciele klubu miłośników motoryzacji. Oprócz wyścigów na 1/4 mili, zostanie również wybrany najładniejszy samochód.

– Pieniądze z przedsięwzięcia planujemy przekazać na szczytny cel – tłumaczy Bartkowiak, prezes klubu. – Początkowo zamierzaliśmy dofinansować domy dziecka, ale teraz bardziej skłaniamy się do przekazania pieniędzy dzieciom poszkodowanym w wypadkach. To poparzone albo ciężko chore maluchy, które bardzo cierpią.

To będzie jedna z wielu imprez, z której dochody zostaną przeznaczone na charytatywny cel. Kierowcy planują remont toru gokartowego i organizowanie profesjonalnych wyścigów. Wówczas pieniądze trafiałyby do potrzebujących częściej. Głównym inicjatorem remontu jest Polski Związek Motorowy.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca klub „Gryf” przeprowadza próbę zręcznościową, czyli konkurs o tytuł najszybszego kierowcy Szczecina. Każdy uczestnik zbiera w ten sposób punkty, które pozwalają wystartować w rajdzie „Magnolia”, odbywającym się co roku na Wałach Chrobrego. W eliminacjach mogą wziąć udział wszyscy, którzy mają prawo jazdy kategorii B. Wpisowe wynosi 20 zł, a uzbierane pieniądze są przekazywane na nagrody.

– Kupujemy dyplomy i puchary dla zwycięzców – wyjaśnia Bartkowiak. – Część z zarobionych pieniędzy przekażemy także na odnowienie toru gokartowego.

Członkowie klubu Gryf mogą szybko zrealizować plany, bowiem imprezy dla fanów prędkości cieszą się coraz większym powodzeniem.

W ostatnich wyścigach wzięło udział 56 załóg z całego województwa. Wśród nich były też trzy kobiety. Uczestnicy są podzieleni na zawodowców i amatorów.

Osobną kategorię stanowi klasa „gość”, w której startują osoby chcące spróbować czegoś nowego. Sędziami podczas wyścigów są członkowie klubu.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: