Strażacy szukają dziś (środa) ciała trzeciego mężczyzny na jeziorze Pile. Prace zostały wstrzymane w piątek. Tego dnia znaleźli łódkę i ciała dwóch pozostałych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Specjalistyczna grupa płetwonurków musiała przerwać prace z przyczyn organizacyjnych. Dziś wznowiono poszukiwania ostatniego z zaginionych mężczyzn.

- W piątek udało nam się znaleźć łódkę i ciała dwóch mężczyzn na podstawie zdjęć z sonaru - mówi kap. Jacek Jagocki, dowódca grupy operacyjnej. - Mimo poszukiwań do późnych godzin nocnych niestety nie udało nam się odnaleźć ciała ostatniego z mężczyzn.

W środę płetwonurkowie sprawdzają kolejne miejsca na jeziorze. Ponownie wykorzystywali sonar. Akcje jest trudna ponieważ jezioro Pile ma ponad 1 tys hektarów powierzchni. Dodatkową trudnością jest zróżnicowane i zamulone dno. Głębokość jeziora waha się od 5 do 15 metrów. Dodatkowo wystepują zmienne prądy.

Trzech mieszkańców Szczecina zaginęło w niedzielę, w pierwszy dzień świąt, po tym, jak wypłynęli łódką na jezioro pomimo złej pogody. Nad jeziorem Pile spędzali święta.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: