Pewien mężczyzna z Japonii postanowił wykorzystać technologię Google, a właściwie - bibliotekę sztucznej inteligencji TensorFlow, by nieco ułatwić pracę swoim rodzicom, którzy są właścicielami farmy ogórków. Z pomocą tej technologii stworzył bowiem maszynę, która automatycznie sortuje warzywa.

Sztuczna inteligencja i związana z nią technologia rozwijana jest nie tylko po to, by ta stawiała czoła wielkim wyzwaniom. Przede wszystkim, sztuczna inteligencja może być świetnym narzędziem służącym do rozwiązywania codziennych problemów, na przykład – związanych z ciężką pracą na farmach.

Makoto Kike zbudował maszynę sortującą ogórki, która wykorzystuje technologię nauczania maszynowego Google – TensorFlow, oszczędzając rolnikom sporo pracy. System zawiera wyposażony w kamerę minikomputer Raspberry Pi 3, który wykonuje fotografie warzyw i wysyła je do małej sieci neuronowej TensorFlow, gdzie są identyfikowane jako ogórki. Następnie, zdjęcia są przekazywane większej sieci, umieszczonej na serwerze pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Tam fotografiom przydziela się kategorie, w oparciu o kolor, kształt oraz rozmiar ogórków. Arduino Micro wykorzystuje te informacje, by kontrolować rzeczywisty proces sortowania warzyw.

Czytaj więcej: www.conowego.pl



Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!