Szczeciński serwis wspieram.to ma już rok Szczeciński serwis wspieram.to ma już rok

Szczeciński serwis wspieram.to ma już rok (© wspieram.to)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Szczecińska platforma crowdfundingowa Wspieram.to obchodzi swoje pierwsze urodziny. W ciągu roku dzięki jej działalności sfinansowano wiele ciekawych projektów.

Sonia Mrzygłocka
Sonia.mrzyglocka@mediaregionalne.pl

Crowdfunding powstał na przełomie lat 90 i 2000. Choć brzmi dość obco, jest to po prostu finansowanie przez społeczność różnych inicjatyw. Dzięki specjalnym platformom każdy może przekazać drobną wpłatę na rzecz konkretnego projektu.
Pierwszy szczeciński crowdfunding powstał dokładnie roku temu. Stronę stworzyła grupa młodych mieszkańców naszego miasta. Pomysł na wspieram.to powstał już w 2011 roku. Przygotowania trwały 2 lata. W końcu 4 lutego 2013 roku platforma wspieram.to ruszyła z pierwszymi projektami. Były to m.in. pomysł na festiwal czy też akcja charytatywna.

W ciągu roku przez platformę wspieram to przewinęła się cała masa inicjatyw. Dzięki wspieram.to powstały gry planszowe, stworzono film w którym dziewczęta z Nephilim Cosplay wcieliły się w role postaci z Final Fantasy i można było stać się częścią wirtualnego serca WOŚP.

Teraz możemy wesprzeć powstanie drugiej części gry o Szczecinie Franko 2, wspomóc zwycięzców Must be the Music w wydaniu płyty oraz dołożyć swój grosz do wakacyjnych kolonii dzieci z Madagaskaru.

Oryginalnych projektów na wspieram.to nie braknie. Oby przez następne lata starczyło kreatywnych ludzi do tworzenia i finansowania inicjatyw szczecińskiej platformy.

Czytaj również:Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!