Szczecin zmiany w komunikacji miejskiej dotyczą dwóch nowych linii autobusowych. Linia 86 połączy Osiedle Kaliny z Placem Rodła a linia 87 kursująca z Podbórza do pętli przy ul. Kołłątaja zostanie wydłużona do ulicy Owocowej.
Linia 86:
Trasa autobusu od Osiedla Kaliny do Placu Rodła będzie przebiegać ul. Witkiewicza, ul. Jagiellońską do Placu Lotników a następnie ul. Mazurską do al. Piłsudskiego gdzie będzie mieścił się przystanek końcowy. Następnie autobus wyruszy al. Wyzwolenia, ul. Obrońców Stalingradu przez Plac Zgody do ul. Jagiellońskiej i dalej w kierunku Osiedla Kaliny ul. Jagiellońską i Witkiewicza.
Przystanki:
"Osiedle Kaliny" - przystanek wspólny z linią 75 w kierunku Dworca Głównego;
"Witkiewicza Szkoła" - w obu kierunkach przystanek wspólny z linią 75;
"Św. Jana Bosko nż" - przystanki na żądanie zlokalizowane na ul. Witkiewicza przy skrzyżowaniu z ul. Św. Jana Bosko;
"Jagiellońska Szpital" - przystanki zlokalizowane na ul. Jagiellońskiej w rejonie szpitala MSWiA;
"Strzelecka nż" - przystanki na żądanie zlokalizowane na ul. Jagiellońskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Strzelecką;
"Bohaterów Warszawy" - nowe przystanki zlokalizowane na ul. Jagiellońskiej między skrzyżowaniami z al. Bohaterów Warszawy i z ul. Pocztową;
"Piastów" - nowy przystanek w kierunku Osiedla Kaliny na ul. Jagiellońskiej przed al. Piastów, w kierunku Placu Rodła wspólny z tramwajem linii 5;
"Plac Zamenhofa" - nowy przystanek w kierunku Placu Rodła zlokalizowany na placu;
"Plac Lotników" - nowy przystanek w kierunku Placu Rodła - zlokalizowany na placu;
"Plac Rodła" - przystanek końcowy wspólny z linią 70 w al. Piłsudskiego;
"Plac Rodła LOT" - przystanek wspólny z liniami pośpiesznymi w kierunku prawobrzeża;
"Św. Wojciecha" - nowy przystanek w kierunku Osiedla Kaliny zlokalizowany na ul. Obrońców Stalingradu przy skrzyżowaniu z ul. Św. Wojciecha;
"Plac Zgody" - nowy przystanek w kierunku Osiedla Kaliny zlokalizowany za placem Zgody w ciągu al. Wojska Polskiego.
Linię będą obsługiwać autobusy należące do Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Klonowica: w dni powszednie trzy, w soboty i dni świąteczne dwa.
Linia 87:
Linia 87 kursować będzie na trasie Owocowa Dworzec - Podbórz z częstotliwością co 20 minut w dni powszednie, soboty i dni świąteczne. W godzinach szczytów przewozowych (pomiędzy godz. 6:10 a 8:30 i 14:10 a 17:30) część kursów będzie wykonywana z Podbórza do pętli przy ul. Kołłątaja. Wprowadzenie dodatkowych kursów pozwoli na zachowanie 10 minutowej częstotliwości w szczycie na dotychczasowej trasie.
Na odcinku pomiędzy pętlą Podbórz a przystankiem Niemcewicza lokalizacja przystanków nie zmieni się. Zamiast wjeżdżać na pętlę przy ul. Kołłątaja autobusy w kierunku ul. Owocowej pojadą przez Rondo Giedroycia, ul. Staszica, ul. Lubomirskiego, al. Wyzwolenia, ul. Felczaka, ul. Wąską, ul. Wielkopolską, Plac Szarych Szeregów, al. Wojska Polskiego, Plac Zwycięstwa, Bramę Portową, al. 3 Maja do ul. Owocowej. Powrót w stronę ul. Podbórzańskiej będzie odbywał się ul. Nową, ul. Dworcową, przez Bramę Portową, al. Wojska Polskiego, ul. Wielkopolską, ul. Wąską, ul. Felczaka, al. Wyzwolenia, ul. Lubomirskiego, ul. Staszica, ul. Kołłątaja i dalej starą trasą.
Na pętlę przy ul. Kołłątaja będą wjeżdżać autobusy wykonujące kursy na skróconej trasie Kołłątaja - Podbórz.
Przystanki:
"Kołłątaja" - w kierunku ul. Owocowej wspólny z linia B na ul. Kołłątaja przed wjazdem na Rondo Giedroycia; w kierunku Podbórza przystanek dla autobusów jadących z ul. Owocowej mieścić się będzie na ul. Staszica przed Rondem Giedroycia (przystanki wspólnie z liniami B, 53, 60 i 67). Z dotychczasowego peronu na pętli będą wykonywane skrócone kursy szczytowe na trasie Kołłątaja - Podbórz;
"Wąska Floating Garden" - nowy przystanek zlokalizowany na ul. Felczaka przed ul. Wąską w kierunku ul. Owocowej oraz na ul. Felczaka przed skrzyżowaniem z ul. Wąską w kierunku Podbórza;
"Św. Jana Pawła II" - nowe przystanki zlokalizowane na ul. Wielkopolskiej za skrzyżowaniem z al. Jana Pawła II;
"Plac Szarych Szeregów" - przystanek w kierunku ul. Owocowej zlokalizowany w al. Wojska Polskiego za Placem Szarych Szeregów, w kierunku Podbórza w zatoce wspólnej z linią E;
"Plac Zgody" - w kierunku przystanku Owocowa Dworzec zlokalizowany w zatoce dla linii E, w kierunku Podbórza nowy przystanek zlokalizowany za Placem Zgody wspólny z linią 86 w kierunku Osiedla Kaliny;
"Plac Zwycięstwa" - w obu kierunkach przystanki wspólne z liniami 61, 75, 81 i E;
"Brama Portowa" - w kierunku ul. Owocowej przystanek zlokalizowany w al. Niepodległości przy byłej Galerii Centrum, w kierunku Podbórza na wspólnym tymczasowym przystanku linii tramwajowej 7 w kierunku Krzekowa;
"Plac Zawiszy" - w kierunku ul. Owocowej przystanek zlokalizowany w al. 3 Maja wspólnie z linią 529 w kierunku ul. Jaworowej;
"Owocowa Dworzec" - przystanek końcowy zlokalizowany na ul. Owocowej przy zejściu na perony Dworca Szczecin Główny;
"Plac Tobrucki" - w kierunku Podbórza wspólny z linią tramwajową 3 w kierunku Lasu Arkońskiego.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?