Na przełomie września i października uczniowie szczecińskich szkół artystycznych spotkają się podczas Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. W planie są wykłady, koncerty, wystawy i dyskusje w towarzystwie twórców o światowej renomie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Cykl wydarzeń planowanych między 29 września a 1 października ma promować Akademię Sztuki, która rozpocznie działalność w przyszłym roku akademickim.

Pomysłodawcą tego projektu jest Sylwester Ostrowski, pełnomocnik wojewody ds. utworzenia Akademii Sztuki w Szczecinie.

- Podczas prac nad Akademią Sztuki zaobserwowałem, że w Szczecinie nigdy nie było integracji szkół artystycznych – mówi Sylwester Ostrowski. – To się powinno zmienić kiedy jesteśmy tak blisko powstania Akademii Sztuki. Ten projekt jest skierowany do wszystkich szkół artystycznych w naszym mieście.

Do tej pory szkolnictwo o profilu artystycznym było rozproszone. Muzycy zajmowali się muzyką, a plastycy sztukami plastycznymi. Każda szkoła czy uczelnia wyższa podlegała innej instytucji. Akademia Sztuki ma być miejscem, w którym wszyscy połączą swoje siły i będą działać wspólnie

Nad programem tego projektu pracowali wspólnie dyrektorzy szczecińskich szkół. To było ich pierwsze spotkanie w takim gronie. Pomysł przyjęli entuzjastycznie.

Międzynarodowe Spotkania Artystyczne zakończą się koncertem 1 października.

- Jest to data szczególna, bo tego dnia jest Międzynarodowy Dzień Muzyki, a także rozpoczyna się rok akademicki – mówi Sylwester Ostrowski..

Za rok tego dnia powinna ruszyć Akademia Sztuki.

Zobacz też:

Zdrojewski: Akademia Sztuki będzie w Szczecinie!

Remont Pałacu pod Globusem na początku 2010 roku

Happening: "Akademia Sztuki dla Szczecina!" (MoDO)

Akademia artystyczna będzie kuźnią talentówWiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!