Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wiadomo, że Szczecin ubiega się o status Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Toteż już w sobotę, każdy chętny będzie mógł wziąć udział we wspólnym malowaniu oficjalnego logo „Szczecin Europejska Stolica Kultury 2016”- wybranego w plebiscycie szczecinian na początku lipca br.

Autorem nowego znaku graficznego Szczecina jest Ireneusz Kuriata. Autor projektując logo szukał symbolu miasta. Dziś jest oczywiste, że logo ukazuje gwiaździsty układ i inspiruje, aby pokazywać spotykające się z różnych stron energie.

Na Placu Grunwaldzkim – miejscu będącym wzorem dla grafika – rozłożone zostanie ogromne płótno o powierzchni 85 m2. Happening odbędzie się w piątek, 28 sierpnia, w godz. 14:00-19:00. Organizatorzy zapewniają farby i pędzle, a jedynie o co proszą, to dobry nastrój i uśmiech na twarzy. O dobrą muzykę zadba ekipa radia Szczecin.fm 94.4 FM.

Akcję przygotowali: Stowarzyszenie Inicjatywa Szczecińska, Lokalni Artyści Niszowi oraz Samorządowa Instytucja Kultury Szczecin 2016.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!