Znamy większość uczestników naszego challengera Pekao Szczecin Open. Turniej główny rusza 12 września.Trudno znaleźć imprezy międzynarodowe w naszym kraju, które mają tak długą historię. Obok Tour de Pologne to druga impreza w Polsce pod względem liczby edycji. Wrześniowy turniej będzie już 24. odsłoną Pekao Szczecin Open.

Jak co roku, turniej główny zostanie poprzedzony eliminacjami, a te startują 10 września. Zakończą się w poniedziałek 12 września i wówczas ruszą na szczecińskich kortach przy al.Wojska Polskiego zmagania główne. Budżet imprezy to standardowo 125 tysięcy dolarów. Zwycięzca gry singlowe zgarnie 18 tysięcy dolarów, finalista 10.

W turnieju głównym wystartuje 32 singlistów i 16 par deblowych. 12-15 września spotkania I i II rundy, 16 września (piątek) gry ćwierćfinałowe, 17 września (sobota) półfinały singla i finał debla, 18 września (niedziela) finał gry pojedynczej - godz. 12.

To, co przyciąga największą chyba uwagę kibiców, to oczywiście obsada. Organizatorzy zapowiedzieli, że na kortach przy al. Wojska Polskiego ma pojawić się przynajmniej siedmiu zawodników z czołowej setki rankingu ATP. Jeden jeszcze jest trzymany w tajemnicy. Pozostali to Hiszpan Inigo Cervantes (nr 75 w rankingu), Niemiec Jan-Lennard Struff (78. numer, zwycięzca Pekao Open sprzed roku), Niemiec Dustin Brown (86, wygrał w 2014), Rosjanin Karen Khachanov (95), Mołdawianin Radu Albot (97). Stawkę uzupełnia. Dziką kartę do gry w turnieju dostał m.in. Nicolas Almagro (48. numer w rankingu) oraz Paweł Ciaś. Almagro był blisko wygranej w całym turnieju przed rokiem, gdy debiutował w Pekao Szczecin Open.

- Był bardzo pewny tego, że zagra w finale, jednak przeliczył się - opowiada Krzysztof Bobala, dyrektor turnieju. - Hiszpan zapowiedział jednak, że wróci do Szczecina i wygra naszego challengera - dodał Bobala. Konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie odbyła się w restauracji „To i Owo”.

Największe emocje budzi jednak przyjazd do Szczecina Jerzego Janowicz, który chce w przeciągu roku wrócić do pierwszej 30 rankingu ATP. Na razie jest w trzeciej setce. Janowicz brał udział w Pekao Szczecin Open w 2008 roku (półfinał) czy 2012 (ćwierćfinał). Podczas imprezy nie zabraknie codziennych koncertów, turnieju dla artystów, turnieju VIP czy Kids Day.

Cennik biletów i karnetów; poniedziałek, wtorek i środa bilet normalny 20 zł, ulgowy 10 zł, karta biznesowa 40 zł, karta biznesowa VIP TC 300 zł. Czwartek bilet 20 i 10 zł, karta biznesowa 60, biznesowa VIP 400. Piątek bilet normalny 30 zł, ulgowy 15, karta biznesowa 60 zł, biznesowa VIP 400. Sobota bilet normalny 40 zł, ulgowy 20, karta biznesowa 80 zł, biznesowa VIP 500. Niedziela bilet normalny 40 zł, ulgowy 20, karta biznesowa 80, biznesowa VIP 500. Karnet normalny - 150 zł, ulgowy 80 zł, biznesowy 350 zł, binesowy VIP TC 1000 zł.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!