Sprawdźcie program sobotnich imprez na Wałach Chrobrego.

Drugi dzień Pyromagic 2017– Uczestnicy mają określone, te same kryteria pokazów. W tym roku zdecydowaliśmy, że ekipy muszą wystrzelić ponad 2000 tzw. ładunków wysokich. Dzięki temu zobaczymy naprawdę wielkie widowisko – tłumaczy Ryszard Suzdalewicz z firmy rodzinnej SUREX, współorganizatora festiwalu. – W tym roku tłem muzycznym do pierwszych 2,5 minut pokazów będzie Hungarian Dance Johannesa Brahmsa. Później każda firma zaprezentuje swoje własne aranżacje.

Będzie to możliwe dzięki tysiącom ładunków pirotechnicznych, które już znalazły się na Wyspie Grodzkiej. To tutaj ustawiane są specjalne wyrzutnie wraz z zapalnikami, które pozwolą w szczecińskie niebo wystrzelić kolorowe sztuczne ognie. W ciągu dwóch dni zużyte zostanie nawet 10 ton masy pirotechnicznej!

Zobacz więcej: Pyromagic 2017 i Watershow. Kogo zobaczymy na jubileuszowym festiwalu? [program]Szczecin Music LiveTo jednak nie koniec przygotowań. Na ulicy Jana z Kolna pojawia się jarmark towarzyszący Pyromagic.

W sobotę od 10 do 18 działać tu będzie tzw. strefa chill, zaś od 18 do 2 strefa imprezowa. Za sprawą namiotów i wesołych miasteczek Łasztownia stanie się imprezowym sercem miasta.

Firefighter Combat Challenge od g. 9:30

Do swoich wydarzeń przygotowują się także strażacy i żeglarze. O 9.30 w piątek rozpoczną się zawody Firefighter Combat Challenge, podczas których rywalizować będą ekipy pożarników z całego świata. W sobotę zaś, koło południa, rozpoczną się starty do wyścigów krótkich Baltic Polonez Cup Race. Na wodzie znów zrobi się tłoczno. Tym razem jednak nie za sprawą wielkich żaglowców, ale jednostek, które ścigać się będą najpierw na Odrze, a później na Bałtyku.

Czytaj więcej: Pożegnaliśmy żaglowce, ale to nie koniec atrakcji. Przed nami Pyromagic!WaterShow SzczecinOdbędzie się druga edycja WaterShow Szczecin. Od 10 do prawie 21 odwiedzający Wały Chrobrego zobaczą m.in. flyboardzistów, skoczków, wakeboardzistów, uczestników zawodów z wykorzystaniem poduszki blob. Nie ma jednak wątpliwości, że największym zainteresowaniem cieszyć się będą zawody w high divingu, a więc skoków do wody.

– Będą to skoki z wysokości nawet 27 metrów – zapowiedział Grzegorz Kujda, jeden z organizatorów Water Show Szczecin. – Turniej high divingu z udziałem profesjonalnych sędziów będzie miał obsadę, która plasuje nas jako trzecie wydarzenie na świecie pod kątem jakości zawodników! Wyprzedzają nas tylko mistrzostwa świata w Budapeszcie i cykl RedBulla.

Wszystko to (i jeszcze więcej!) już od jutra na Wałach Chrobrego i Łasztowni. Na otarcie łez po żaglowcach Szczecin serwuje kolejny weekend pełen atrakcji. Do niezapomnianej zabawy brakuje już tylko kolejnych setek tysięcy gości – mieszkańców i turystów.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!