Sławno: Pobito pączkowy rekord podczas II Mistrzostw [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tomasz Turczyn
Można było rwać, gryźć w całości lub po połowie... Technika jedzenia, podczas II Mistrzostw Sławna w Jedzeniu Pączków, była dowolna. Liczył się jak najkrótszy czas na pochłonięcie 10 pączków. I tu padł rekord! Grzegorz Czarnecki uporał się ze smakowitym zadaniem w 8 minut i 23 sekundy. Rok wcześniej zwycięzca potrzebował 10 minut i 56 sekund!

W zawodach wzięło udział 10 szczęśliwców wylosowanych z grona osób, które chciały stanąć w te nietypowe szranki. Oczywiście wszystko w Tłusty Czwartek w hali widowiskowo - sportowej przy SP nr 3 w Sławnie.

- Bez problemu. Mógłbym zjeść więcej - mówił zwycięzca II Mistrzostw Grzegorz Czarnecki.

Drugie miejsce zajął Emil Sękowski - 12 minut i 15 sekund. Trzecie - Grzegorz Antosik - 14 minut 5 sekund. Tuż za podium był Arkadiusz Noga - 17 minut 11 sekund. Piąte miejsce Krzysztof Kowalczyk (ubiegłoroczny mistrz) - 20 minut 41 sekund. Szósta była Grażyna Antosik - 26 minut 33 sekundy.

Dodajmy, że limit czasu na ukończenie zjedzenia 10 pączków wynosił 30 minut.

Siódme miejsce zajęła Aleksandra Kozyra - zostało jej do zjedzenia 2,5 pączka. Ósma była Sylwia Roman, Oliwia Osińska - obu paniom zostało po 3,5 pączka do zjedzenia, 10 - Katarzyna Pasik - 4 pączki pozostały.