Rzucił się z łomem na policjanta. Ranny tajniak wylądował w szpitalu Rzucił się z łomem na policjanta. Ranny tajniak wylądował w szpitalu

Wywiadowcy nakrywali dwóch mężczyzn podczas próby włamania do ... (© Redakcja MM)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wywiadowcy nakrywali dwóch mężczyzn podczas próby włamania do kiosku. Wtedy jeden z włamywaczy zaatakował policjanta łomem na Pomorzanach w Szczecinie.

Pierwszego z włamywaczy policjanci zatrzymali od razu. Drugi próbował uciec. Ale po chwili dogonił go jeden z wywiadowców. Wtedy mężczyzna zaatakował łomem funkcjonariusza.

- Błyskawiczna reakcja funkcjonariusza  na zadawany cios pozwoliła uniknąć  tragedii, ale zakończyła się wybiciem stawu barkowego – relacjonuje asp. Irena Kornicz z komendy wojewódzkiej.

Zaatakowanemu policjantowi pomógł kolega, który po chwili obezwładnił włamywacza. Ranny policjant trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj w Szczecinie na Pomorzanach. Policyjni tajniacy tuż po północy otrzymali informacje o włamaniu do kiosku.

Na miejscu patrol zastał  dwóch sprawców, z których jeden stał na czatach, drugi natomiast usiłował wejść do  kiosku, odginając roletę antywłamaniową.

Zatrzymanymi okazali się 52- i 45- latek, obaj bez stałego miejsca zameldowania.  Mundurowi zabezpieczyli na miejscu zdarzenia przedmioty służące do popełnienia przestępstwa min: latarkę, łom i rękawice.

- Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, młodszy z mężczyzn oprócz usiłowania włamania odpowie też za zmuszenie przemocą funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowych. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Irena Kornicz.

Zatrzymani spędzili noc  w policyjnym areszcie. Obaj byli notowani. Dziś komendant wystąpił do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

. (gość)

.. A czemu śmiecia nie odstrzelili?
Niebezpieczne narzędzie, na pewno chciał zabić, a niedorobionego wydymańca-nieudacznika życiowego było by mniej.

jackobs *org (gość)

j. Ty wyżej , jak to będzie twój kiosk albo twoja piwnica to nie waż się dzwonić.

Ryszard (gość)

jaki słaby policjant.. Trzeba było go zastrzelić. Swoją drogą czego was uczą w szkole policyjnej? Testów?

mercy (gość)

~Ryszard. sądząc po twoim wpisie to albo się nie dostałeś do Szkoły Policyjnej albo cię z niej wywalili hahahahaha

To ma być policja ???(śmiech ) (gość)

ZBIR BYŁ OD Wojowniczych Żółwi Ninja :-). A ten policjant tajniak był pewnie na haju ,tam sami psychiczni anorektycy robią ze zrytą czachą :-) . Teraz pan tajniak będzie na L4 na koszt podatników !!!. Dobrze że ten tajniak nie użył broni palnej !!! bo by jeszcze jakiegoś przechodnia odstrzelił zamiast ŻÓŁWIA NINJA :-) z brechą (łom)