Uniwersyt Szczeciński Uniwersyt Szczeciński

Uniwersyt Szczeciński (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na Uniwersytecie Szczecińskim zakończył się pierwszy etap rekrutacji, polegający na rejestracji na stacjonarne studia I stopnia i jednolite studia magisterskie w systemie elektronicznej rejestracji. Najpopularniejsze są języki obce i psychologia.

- Największym zainteresowaniem w pierwszym etapie cieszyła się skandynawistyka na Wydziale Filologicznym (ponad 4 osoby na 1 miejsce), w dalszej kolejności psychologia na Wydziale Humanistycznym (ponad 4 osoby na 1 miejsce), filologia angielska na Wydziale Filologicznym (ponad 2 na 1 miejsce), prawo na Wydziale Prawa i Administracji (ponad 2 na 1 miejsce), bezpieczeństwo wewnętrzne na Wydziale Humanistycznym (2 osoby na 1 miejsce) oraz mikrobiologia na Wydziale Biologii (prawie 2 osoby na 1 miejsce) - informuje Julia Poświatowska z US.

Kandydaci, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu rekrutacji mogą do 9 lipca składać swoje dokumenty na wybranych wydziałach.

Ogłoszenie wyników 11 lipca.

Kandydaci, którzy nie zakwalifikowali się do drugiego etapu, mogą do 9 lipca dostarczyć oświadczenia o gotowości podjęcia studiów na US w przypadku, gdyby zwolniło się miejsce lub wybrać kierunek, na którym zostanie ogłoszony drugi nabór, bądź przedłużony pierwszy.

Na kierunkach, na których nie został wyczerpany limit miejsc, rozpoczął się drugi nabór. Potrwa do 29 lipca. Informacje o zakwalifikowaniu lub nie zakwalifikowaniu do drugiego etapu rekrutacji kandydaci poznają 31 lipca, a 7 sierpnia wydziałowe komisje rekrutacyjne ogłoszą wyniki.

Wciąż trwa rejestracja kandydatów na studia stacjonarne II stopnia. Zakończy się 29 lipca. Rejestracja na studia niestacjonarne rozpocznie się 10 lipca i potrwa do 29 lipca.

W serwisie rejestracyjnym US w pierwszym naborze na studia stacjonarne zarejestrowało się 5 013 kandydatów. (mk)Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

terakota (gość)

wsb. Zdecydowanie polecam Bezpiczenstwo Narodowe na wyzszej szkole bezpieczenstwa, znakomita kadra i duzo zajec terenowych. Polecam

Hius (gość)

studia. A ja mam zamiar złożyć dokumenty na Transport na Akademię Morską w Szczecinie. Na szczęście uczelnia uruchomiła drugi nabór na tym kierunku i z tego, co przeczytałem na stronie www, będzie on trwał do 17 września b.r.

student (gość)

ODp. dla "SFPD". Pieniadze moze masz, ale to co sie przezywa w czasie studiow BEZCENNE.

SFPD (gość)

NIE POSZEDŁEM NA STUDIA. WYJECHAŁEM DO NORWEGII ZARAZ PO TECHNIKUM I DOBRZE ZROBIŁEM BO PRZEZ 5 LAT ZAROBIŁEM TAM NA CZYSTO 500 000 ZŁ,A TAK BYM TE LATA STRACIŁ NA STUDIA A PRACĘ BYM DOSTAŁ ZA 1700 ZŁ W POLSCE.