Msza święta roratnia (roraty) w kościele Ojców Dominikanów w Szczecinie

Msza święta roratnia (roraty) w kościele Ojców Dominikanów w Szczecinie

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Kościele katolickim rozpoczął się adwent czyli czas przygotowania i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Adwent rozpoczyna też nowy rok liturgiczny.

W okresie Adwentu, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, w kościołach katolickich odprawia mszę św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie. Ta Msza św. nazywa się w naszym kraju tradycyjnie Mszą św. roratnią lub po prostu roratami.
Roraty, adwentowe msze odprawiane przed wschodem Słońca, podkreślają wyjątkowość tego okresu. Nazwa "roraty" pochodzi od zwyczajowej pieśni na wejście, rozpoczynającej się od słów "Rorate caeli desuper" - "Spuśćcie rosę niebiosa".

Księża zachęcają do przeżywania wraz z nimi adwentu. W szczecińskich parafiach msze św. roratnie odprawiane są przeważnie rano. Jednak dla bezpieczeństwa osób starszych i dzieci w niektórych kościołach roraty odprawiane są po zmierzchu.
Na roraty ludzie przynoszą światło: dzieci lampiony, a dorośli świece roratnie.

W KOŚCIELE KATOLICKIM ROZPOCZĄŁ SIĘ ADWENT


W Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba odmawiana jest codziennie jutrznia adwentowa o godz. 6.00, roraty są o godz. 6.30. Po roratach duszpasterze zapraszają na świeżą drożdżówkę z ciepłą herbatą lub kakao.

Ojcowie Dominikanie (pl. Ofiar Katynia 1) zapraszają na roraty na godz. 6:30.

W Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa (pl. Zwycięstwa) roraty rozpoczynają się o 6:00.

W parafii św. Jana Ewangelisty (ul. św. Ducha) księża Pallotyni sprawują roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym msza roratnia odprawiana jest o godz. 6:30.

Księża z parafii Miłosierdzia Bożego (os. Książąt Pomorskich) zapraszają na Msze św. roratnie o godz. 18:00.

W parafii św. Andrzeja Boboli (ul. Pocztowa) roraty są sprawowane dwa razy dziennie: o godz. 6:15 oraz dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00.

Duszpasterze z parafii pw. Bożego Ciała (ul. E. Plater) zapraszają do wzięcia udziału w Roratach o godz. 17:00 (od poniedziałku do piątku), w sobotę o godz. 7:00.

W parafii pw. św. Jana Bosko roraty są odprawiane codziennie o godz. 7:00, a dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17:00.

W kościele pw. św. Antoniego z Padwy (Warszewo) msze święte roratnie są odprawiane o 6:45 (dla dzieci) i o godz. 18:00 (dla dorosłych).

Księża z parafii pw. św. Stanisława Kostki (pl. Matki Teresy z Kalkuty) roraty sprawują w dni powszednie o godz. 7:00 rano. Zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych. Po zakończonej Mszy św. roratniej, zapraszają dzieci przed pójściem do szkoły na poczęstunek do sali Jana Pawła II.

Duszpasterze z parafii pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej(Żelechowo) zapraszają do wspólnej modlitwy na Msze święte roratnie: wszystkich - w dni powszednie o godz. 7:00, dzieci - w poniedziałek i piątek o godz. 18:00, a młodzież - w piątki o godz. 19:00.

W parafii pw. Opatrzności Bożej (os. Majowe) roraty odprawiane są w poniedziałki i wtorki o godz. 6:45, w środy, czwartki i piątki o godz. 18:00.

W kościele pw. Świętego Krzyża (ul. Wieniawskiego) msze św. roratnie z udziałem dorosłych i dzieci odprawiane są w dni powszednie od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18:00.

Księża z parafii pw. św. Krzysztofa (ul. Robotnicza) zachęcają do uczestniczenia we wspólnej modlitwie na mszach świętych roratnich: od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, w soboty o 18:00. Dzieci i młodzież zapraszają po roratach do salki na śniadanie.

W parafii pw. Wniebowzięcia NMP (Dąbie) roraty odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dodatkowo we wtorki i w piątki o godz. 6:15.

W kościele garnizonowym pw. św. Wojciecha (pl. Zwycięstwa 1) roraty rozpoczynają się codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.

W poniedziałki, wtorki i czwartki o godzinie 18.00 Msze święte roratnie odprawiane są w kościele pw. Świętej Trójcy (ul. Żołnierska).

W parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza (os. Bukowe) Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane są codziennie od poniedziałku do piątku
o godz. 18:00 oraz w sobotę o godz. 9:00.

Księża z parafii pw. św. Michała Archanioła (Wielgowo) przez wszystkie dni powszednie Adwentu odprawiają msze roratnie o godz. 9.00. Roraty dla dzieci są we wtorki o 16:30 i w piątki o 7:00 rano.
Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!