Sprawa dotyczy remontu ulicy Bogusława w Szczecinie. Przedsiębiorcy, którzy mają biznes na tej ulicy, skarżą się nie tylko na przedłużający się remont, ale też na brak informacji, który ponoć wpłynął na ich dochody.

Przez błędne decyzje urzędników przedsiębiorcy tracą zyski, i nie mają szans na odszkodowania - mówiła radna Małgorzata Jacyna-Witt. - Mają szanse jak udowodnią straty - odpowiadają urzędnicy.

Czytaj więcej: Remont na ul. Bogusława i kłopoty przedsiębiorców [WIDEO]- O tym, że będzie remont dowiedzieliśmy się na tydzień przed rozpoczęciem prac, gdy pojawiły się kartki, aby zabrać stąd samochody. Dlaczego o takich inwestycjach w centrum miasta nie informuje się wcześnie. Mielibyśmy czas na przygotowanie się do tej sytuacji - skarżyli się przedsiębiorcy.

Twierdzą, że od początku remonty dochody spadły im co najmniej o jedną czwartą. Był też przypadek zakończenia biznesu.

Dla radnej Małgorzaty Jacyny-Witt to dowód na nieprzemyślane działanie urzędników miejskich.

- Handlowcy tracą dochody potrzebne na wynagrodzenia dla siebie i pracowników, opłacenie składek. Nikt tych pieniędzy im nie zwróci - mówiła w piątek na placu budowy, gdzie skrzyknęła handlowców.

Pisać, dokumentowaćSprawa nie jest jednak tak beznadziejna, bo o odszkodowanie można się starać, choć nie będzie to łatwe.

- Za każdym razem przedsiębiorcy mają możliwość i prawo złożenia roszczenia do miasta. Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie, ale straty muszą być udokumentowane - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Informacje były?ZDiTM jest odpowiedzialny za przebudowę ul. Bogusława. Twierdzi, że przedsiębiorcy i mieszkańcy byli informowali o kłopotach z wyprzedzeniem.

- Wykonawca jest zobowiązany do podawania w mediach bieżących ogłoszeń o uciążliwościach. Należy informować zarząd spółdzielni mieszkaniowych w bezpośrednim sąsiedztwie, okolicznych mieszkańców, centra handlowe, sklepy w sąsiedztwie terenu budowy. Informacje były zawieszane na bramach oraz wkładane za wycieraczki samochodów. Na przekazanie placu budowy zapraszane są rady osiedli, ZDiTM również szeroko informował w lokalnych mediach o planowanych pracach, informacje są też na naszej stronie internetowej - dodaje Hanna Pieczyńska.

Nie wiadomo, czy przedsiębiorcy wystąpią do miasta z roszczeniami za straty.

Drogi

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

witek111 (gość)

Witt jak zwykle już kiełbasę wyborczą znalazła!!! Walka z nienawidzonym przez nią P Krzystkiem trwa od lat!! Ale pozytywów nie widzi tylko krytyka i sadzi że wygra wybory!! A kysz z widoku - drzwi, okna w potrzebie!!1