Remis z Wisłą

Portowcy zremisowali z Wisłą Kraków 1:1 w meczu 21. kolejki Orange Ekstraklasy. Niewiele zabrakło, by piłkarze Pogoni wygraliby, niestety krakowianie wyrównali w 90. minucie.

Po nerwowej końcówce mecz skończył się remisem. Wyrównującego gola zdobył Chiacu w 90. minucie. Po ostatnim gwizdku między piłkarzami doszło do przepychanek, ale na szczęście szybko się uspokoili i zeszli do szatni.

Bramkę dla gospodarzy zdobył Celeban w 49. minucie meczu, po dośrodkowaniu Ediego. Bramkarza gości pokonał głową.

Pierwsza połowa meczu zgodnie z przewidywaniami należała do gości. Mimo to nie zdołali oni pokonać bramkarza Pogoni. Najniebezpieczniej było w 31. minucie. Piłkarze Wisły zdobyli gola, ale na szczęście dla Portowców sędzia jej nie uznał z powodu spalonego.

Druga część spotkania była ciekawsza od pierwszej, obie drużyny częściej atakowały.Więcej z gry mieli zawodnicy Pogoni, którzy obięli niespodziewane prowadzenie. Do pełni szczęścia zabrakło jednak kilku minut. Wicemistrzowie Polski uratowali jeden punkt po celnym trafieniu Chiacu.

Bramki: Celeban (49) – Chiacu (90).
Zółte kartki: Lilo, Thiago, Campos – Paulista, Radovanovič.
Czerwona kartka: Thiago (91).

Pogoń: Majdan – Celeban, Diego, Julcimar, Thiago – Lilo (87 Kowal), Marcelo, Campos, Tinga (59 Skórski) – Edi, Tiago Martins (55 Grosicki).
Wisła: Dolha – Baszczyński, Głowacki, Chiacu, Mijailovič – Dawidowski (55 Paulista), Gołoś (66 Radovanovič), Dudka, Brożek Piotr (66 Penksa) – Brożek Paweł, Cleber.

Widzów: ok 4000 (w tym ok. 90 z Krakowa).

Sędziował: Zdzisław Bakaluk.