Rozpoczyna się rekrutacja na Uniwersytet Szczeciński Rozpoczyna się rekrutacja na Uniwersytet Szczeciński

Rozpoczyna się rekrutacja na Uniwersytet Szczeciński (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś rozpoczyna się rekrutacja na Uniwersytet Szczeciński, który proponuje kilka nowych kierunków.

W tym roku uczelnia przygotowała 7885 miejsc na studiach stacjonarnych oraz 3985 na studiach niestacjonarnych.

Nabór na studia stacjonarne jednolite magisterskie i pierwszego stopnia potrwa do 2 lipca. 4 lipca studenci dowiedzą się czy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu czy nie, a 11 lipca będzie ogłoszenie wyników rekrutacji.

Na studiach stacjonarnych II stopnia i studia niestacjonarne nabór potrwa trochę dłużej - do 29 lipca. Dwa dni później studenci dowiedzą się czy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, a 7 sierpnia zostaną ogłoszone wyniki.

Wśród nowych kierunków pojawi się między innymi wyczekiwana od lat skandynawistyka - studia norweskie na Wydziale Filologicznym.

- Studia te są odpowiedzią na zapotrzebowanie regionu, który współpracuje z państwami skandynawskimi - mówi dr Antonina Seniuk, prodziekan WF.
Ciekawym kierunkiem jest też optyka okularowa na Wydziale-Matematyczno-Fizycznym.

- Matematyka i fizyka są podstawą rozwoju nowych technologii. Do dobierania okularów w laboratorium nie są potrzebni lekarze. Chcemy do tego przygotować naszych studentów - mówi dr hab. Jacek Styczyński, prof. US.
Wszystkie informacje o naborze można znaleźć na stronie www.kandydaci.usz.edu.pl(mk)Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mona (gość)

co za glupi kraj ta polska, jacy glupi polacy ze takie gwno ida studiowac.. bo bedze pan mgr i pokaze w miasteczku. optyka i inne podobne to w niemczech jest 3 letnia szkola zawodowa.z ta roznica , ze niemiec po zawodowce bedzie cos umial bo prez 3 lata pracuje w zakladzie pracy, gdzie znalazl miesce nauki przez trzytygodnie co miesiac a tylko jeden tydzien chodzi do szkoly. a nasi panstwo magistrzy to i po 5 latach studiow gowno wiedza co i jak.

jamci (gość)

studiowanie zakładania okularów.... ... aby pracować w nadleśnictwie trzeba studia leśneskończyć, to dopiero cyrk

gość (gość)

studiowanie optyki okularowej jest chyba nawet głupsze. niż zarządzanie rusztowaniem