Wykonawcą prac jest firma Strabag. To z nią ZDiTM podpisał umowę na zasadzie zaprojektuj i wybuduj. Co oznacza, że wykonawca sam zaprojektował przyszły kształt skrzyżowania i teraz sam go wykona. Ma na to 9 miesięcy.Prace na skrzyżowaniu alei Wyzwolenia i ulic Rayskiego i Malczewskiego miały rozpocząć się dzisiaj. Jednak tak się nie stało.

W ramach prac znikną przejścia podziemne na przystanki tramwajowe. Społeczny projekt z 2014 r. kładł szczególny nacisk na przystosowanie przejścia dla matek z dziećmi w wózkach oraz osób niepełnosprawnych. Jak się wydaje, miasto specyficznie odniosło się do pomysłu. W swoim projekcie matki z dziećmi, niepełnosprawnych, osoby starsze i zwykłych ludzi skierowało na pasy przez jezdnię. W uzasadnieniu magistrat stwierdził:

- (Teraz) szybciej i wygodniej będzie można przejść na drugą stronę.

Miasto pierwotny koszt przebudowy zwiększyło z 700 do 1600 tys. zł, ale wind czy ruchomych schodów nie przewidziało. Zebry są tańsze. A pieniądze wydane zostaną na obniżenie krawężników nowych przejść dla pieszych, przebudowę ciągów pieszych i rowerowych, nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz na nową sygnalizację świetlną.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!