Praca dla studentów ZUT. Uczelnia podpisała umowę z Grupą Azoty

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny podpisał umowę z Grupą Azoty i PDH Polską Spółką Akcyjną na kształcenie chemików

W wyniku tej umowy ZUT będzie kształcił kadry fachowców na potrzeby jednego z największych pracodawców w regionie - Grupy Azoty.
- To jest pionierskie i bardzo innowacyjne porozumienie - mówi prof. Włodzimierz Kiernożycki, rektor ZUT. - Uczelnia ma trzy zadania: kształcenie studentów, prowadzenie badań naukowych i współpraca z otoczeniem. Zazwyczaj to uczelnia musi szukać partnerów do współpracy. Tutaj mamy do czynienia z kształceniem na zamówienie. Firma zamawiając absolwentów wykształconych w ściśle określonym kierunku również ponosi koszty ich wykształcenia.

Grupa Azoty szuka pracowników do swojej nowej inwestycji, która będzie kosztować 1,7 mld zł. Spółka zbuduje w Policach instalację do produkcji propylenu metodą PDH - najnowocześniejszą i największą w Europie.
- Ta umowa pozwoli połączyć naukę z praktyką i zatrzymać absolwentów naszym regionie. Na tym nam najbardziej zależy - mówi dr Wojciech Naruć, wiceprezes zarządu Grupy Azoty Police SA. - Inwestycja powstanie za kilka lat, dlatego już teraz się do niej przygotowujemy kadrowo.

Grupa Azoty chce zatrudnić 22 pracowników wybranych z 45 studentów, których uczelnia przyjmie. Studia mogą podjąć absolwenci studiów pierwszego stopnia po kierunkach: inżynieria chemiczna, technologia chemiczna, chemia lub kierunków pokrewnych.

Studenci będą mogli liczyć na takie korzyści jak: pewna praca w przemyśle chemicznym, wysokie zarobki, stypendia. Każdy student spełniający wymogi może otrzymać stypendium 400-1000 zł w pierwszym semestrze i 900-2000 zł w kolejnych semestrach.

Grupa Azoty przyjmie na praktyki zawodowe trwające 4-6 tygodni wszystkich studiujących na tej specjalności studentów. Ponadto studenci będą mogli uczyć się w najnowocześniejszych laboratoriach wyposażonych dzięki Grupie Azoty.

Rekrutacja już trwa, a zajęcia rozpoczną się 22 lutego i zakończą po trzech semestrach tytułem magister inżynier.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.