Ruszyła akcja sprzątania miasta i od razu widać efekty. W środę porządkowano ulicę Ku Słońcu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ekipę sprzątającą można było spotkać w okolicach wiaduktu oraz cmentarza centralnego. Zbierane były papierki, puszki i inne śmieci.

– Jak dobrze, że w końcu robione są porządki na naszej dzielnicy – mówi Maria Zawadzka, mieszkanka Gumieniec. – Ale to nic nie da, jeśli ludzie nadal będą śmiecić. Straż Miejska powinna wystawiać więcej mandatów za zanieczyszczanie miasta.

We czwartek można było spotkać ekipę na rondzie Uniwersyteckim. Tam również wysprzątano papierki i puszki. Do obowiązków ekip sprzątających należy również grabienie liści. W akcji biorą udział ZDiTM i Straż Miejska. I właśnie wraz z patrolem Straży Miejskiej jeździliśmy po uliczkach Gumieniec. Odwiedziliśmy m.in. ul. Przygodną, która chociaż była sprzątana dwa tygodnie temu, znów jest cała zaśmiecona.

– Zwracamy uwagę na śmieci, gruz, zaniedbane trawniki i nieprzycięte krzewy – mówi Grzegorz Dajnowski, zastępca kierownika sekcji Zachód Straży Miejskiej. – Sprawdzamy, czy każdy ma pojemnik na śmieci. Chodzi nam przede wszystkim o działkowców i firmy. Ostatnio sprzątnęliśmy spore wysypisko z placu Słowińców.

Strażnicy miejscy zaczynają egzekwować śmietniki od właścicieli garaży. Teraz nie będzie usprawiedliwienia, że nie wiadomo do kogo należy dany teren. Codziennie w teren wyrusza czterech strażników. Przygotowują listę miejsc, w których trzeba posprzątać lub coś poprawić.

Anna Wójcicka , Natalia Geldner

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!