22-letni Krystian cierpi na anemię aplastyczną i potrzebuje przeszczepu szpiku kostnego.

Niemal całe środowisko włączyło się w zbiórkę krwi dla Krystiana Rudnickiego, poważnie chorego bramkarza Pogoni Szczecin.

22-letni Krystian cierpi na anemię aplastyczną i potrzebuje przeszczepu szpiku kostnego. Do tego czasu będzie miał cyklicznie przetaczaną krew i stąd apel o pomoc wśród mieszkańców rodzinnych okolic Rudnickiego oraz całego lokalnego środowiska sportowego.

Krew można oddać w dowolnym miejscu w Polsce, ale ważne jest, aby w punkcie krwiodawstwa poprosić o zaświadczenie, że krew została oddana dla Krystiana Rudnickiego i przesłanie zdjęcia/skanu na adres mailowy: dlakrystiana@ws-zzpn.pl. Wszystkie zaświadczenia zostaną przekazane Krystianowi i jego rodzinie. Grupa krwi dawcy nie ma znaczenia, gdyż tej brakuje w całym kraju.

We wtorek rano w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa krew oddawali byli zawodnicy Pogoni Szczecin, niektórzy jeszcze pracujący w klubie. Mowa o Bartoszu Ławie, Robercie Kolendowiczu, Edim Andradinie, Wojciechu Tomasiewiczu, Grzegorzu Matlaku czy Arturze Bugaju.

Wspaniała akcja kibiców Pogoni Szczecin. Zbierają krew dla chorego piłkarza

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!