Pożar przy ul

Pożar przy ul. Sierpowej pochłonął 9 mieszkań (© Elżbieta Sadowska/Wiadomości24.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po sylwestrowym pożarze przy ul. Sierpowej kilkadziesiąt osób zostało pozostało bez dachu nad głową. Pomoc pogorzelcom zapewnia miasto oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Zobacz także: Pomorzany: spłonęło dziewięć mieszkań

Mieszkańcom spalonego bloku zapewniono opiekę. W Zespole Szkół nr 5 przygotowano tymczasowy punkt zbiorczy i informacyjny, dla lokatorów bloku przygotowano 40 miejsc w Domu Opieki Społecznej. Mieszkańcy są także pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie: wsparcia udziela psycholog, przygotowano także posiłki i pomoc materialną (koce, ubrania, środki czystości). MOPR gotowy jest do udzielenia doraźnej pomocy finansowej. Poszkodowane rodziny mogą liczyć na wsparcie do 1 tys. zł.

Ponieważ Spółdzielnia Mieszkaniowa „Politechnik”, do której należy budynek, nie dysponuje dodatkowymi mieszkaniami, miasto zaoferowało pomoc. Dla najbardziej poszkodowanych przygotowało lokale tymczasowe. Będzie ich 9. Pięć rodzin, które zdecydują się skorzystać z tej pomocy, będzie mogło wprowadzić się do nich już poniedziałek, kolejne cztery w środę.

Obecnie na miejscu zdarzenia odbywają się oględziny, pracują inspektorzy z nadzoru budowlanego. Budynek zabezpiecza także Straż Miejska i Policja.

- Zareagowaliśmy natychmiast – powiedział Piotr Krzystek Prezydent Szczecina. – udostępniliśmy szkołę, oraz miejsca noclegowe w jednym z DPS. Na miejscu wciąż pracują nasze służby.

źródło: UM Szczecin/wałsne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!