(© Redakcja MM)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zachodniopomorska Offensywa Teatralna zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia się do akcji na rzecz narodu ukraińskiego.

- W imieniu Ukraińców dziękuję ludziom, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę - mówi ukraińska wokalistka, Lesja Szulc.

W czasie akcji w regionie prowadzona będzie zbiórka pieniędzy do puszek Caritasu. Można je też wpłacać na konto Caritas Diecezji Wrocławsko - Gdańskiej pl. Nankiera 15 a, 50-140 Wrocław nr: 43 1020 5242 0000 2202 0117 7948 z dopiskiem "ZACHODNIE POMORZE UKRAINIE".

Poza tym zbiórki będą prowadzone 2 lutego (niedziela) w Szczecinie. Poza środkami finansowymi zbierane będą również opatrunki medyczne, termosy oraz termokubki.

- Akcja jest spontaniczna i obejmuje cały region - mówi Daniel Jacewicz z Teatru Brama z Goleniowa. - Dziś wysyłamy apel do artystów i innych samorządów lokalnych. Uruchomiliśmy już ponad dziesięć miejscowości i to jest początek akcji. Jeżeli jeszcze jakieś miasteczko chciałoby się dołączyć, to zapraszamy. Jest to pokojowa manifestacja bycia razem. Nie chodzi tu o zaangażowanie polityczne. Stajemy w obronie człowieka.

Do akcji dołączyły już następujące miejscowości: Goleniów, Świnoujście, Maszewo, Nowogard, Kalisz Pomorski, Dębno, Gryfino, Stepnica, Wolin, Stara Dąbrowa, Osina, Kołobrzeg.

Finał akcji odbędzie się w niedzielę, 2 lutego w godz. 12 - 18 na dziedzińcu Zamku w Szczecinie.

- Ze strony województwa udostępniamy całą infrastrukturę, nagłośnienie, naświetlenie wszystko bierzemy na siebie - zapowiedział Przemysław Wraga, p.o. dyrektora Wydziału Kultury. - Planujemy zrobić iluminację zamku w barwach Ukrainy.

Marek Rudnicki

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

anabelkaka (gość)

pomożcie lepiej chorym dzieciom!. Czy nie lepiej pomagać tym, który potrzebują pomocy u nas, a nie jakimś upowcom. Pomóżmy na przykład podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci.

Łukasz (gość)

No to zobaczymy. Okaże się, ilu wielbicieli ma w Szczecinie SS Galizien/Hałyczyna. Przyda się, kiedy nocą zastukają do drzwi siekierą. To właśnie rezuny najgorliwiej niszczyły Warszawę i najokrutniej mordowały. Poparcie Niemiec i USA jest zrozumiałe . Ci pierwsi to sentyment i najlepsi koledzy a USA ... pamiętamy chyba, że Werner von Braun odpowiadał za ich program kosmiczny.

Jurek Jerzy Dudek (gość)

Zastanówcie się lemingi komu pomagacie!!. Ludzie myślcie samodzielnie. Jesteście podłączeni do TVN jak do kroplówki...

ja.ro (gość)

ja się ich normalnie po ludzku boję!. -mówią wprost o oderwaniu 19 powiatów od Polski, chodzi o tereny wschodniego Podkarpacia,
-ukraińscy nacjonaliści w parlamencie mają już 10 proc. poparcia,
-torpedowali upamiętnienie pomordowanych Polaków przez UPA,
-2 dni temu zatrzymano autobus z Polakami i kazano im krzyczeć banderowskie "herojam sława"
-Rzecznik "Prawego Sektora" na Majdanie powiedział , że odpowiedzialność Bandery za ludobójstwo na Wołyniu "to brednie",
-Stefan Bandera jest dziś największym bohaterem protestujących", co więcej, "protestów przeciwko kreowaniu Bandery na bohatera Majdanu nie słychać"
-----
takich barbarzyńskich czynów jak Ukraińcy to Niemcy, a nawet Sowieci nie dokonywali. Metody zabijania np. dzieci polskie przez ukraińców były nieznanymi dotąd w dziejach człowieka i świata!! Oni zrobili z tego SZTUKĘ.
w Onecie czytałem hororystyczny dokument:
„czasem dzieci mordowano szczególnie okrutnie,np. przez rozdzieranie nóżek (z morderczym hasłem -Tyś polski orzeł), czy rozdzierając im usta (Polska od morza do morza), jeszcze żywym wyrywano kończyny, języki, wykłuwano oczy, tak umęczone nabijano na widły.”
Oni zmuszali polskich rodziców do oglądania szczególnie wymyślnych tortur zadawanych ich dzieciom.
Zabijali używając tortur które były nieznanymi dotąd w dziejach człowieka i świata!
ps. z tym tvnem+wyborczą to JJD masz rację

. (gość)

.. Rzygam tym gównem, idźcie pomagać i być debilami gdzie indziej.
W ramach protestu zapierdole mołotowem w te tępe ryje.

Jarek (gość)

Na siłę. Kiedys mielismy przyjaciół ZSRR,a teraz zmusza sie nas zeby pokochać Ukrainców.

Nie dla banderowców z UPA (gość)

A JA IM NIE POMAGAM :-) :-) :-). Komu mam pomagać ??? OSOBĄ Z FLAGAMI UPA na majdanie (Kijów) ,Vladimirowicz Putin zrobi tam porządek po Soczi :-)