Wicewojewoda Zachodniopomorski Andrzej Chmielewski - apelował do spółki PKP Intercity o zaniechanie planów likwidacji połączenia kolejowego do Świnoujścia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wicewojewoda Zachodniopomorski Andrzej Chmielewski - apelował do spółki PKP Intercity o zaniechanie planów likwidacji połączenia kolejowego do Świnoujścia. Po interwencji spółka wycofała się z pomysłu zmian w rozkładzie jazdy na trasie Kraków/Warszawa – Świnoujście.

Wicewojewoda skierował pismo do prezesa Zarządu Spółki PKP Intercity Krzysztofa Celińskiego z prośbą o weryfikację planów dotyczących likwidacji obsługi linii kolejowej na odcinku Szczecin- Świnoujście. "Świnoujście jest miastem, w którym w najbliższym czasie planowane są duże inwestycje portowe, w tym m.in. budowa terminalu LNG. To predestynuje miasto do uznania za ośrodek podlegający pełnej obsłudze komunikacyjnej" – oświadczył wicewojewoda. Podkreślić należy też, iż wicewojewoda zwrócił uwagę m.in. na fakt, że połączenia PKP Intercity tych relacji stanowią ciąg transportowy w międzynarodowej sieci połączeń komunikacyjnych. Połączenia te obsługują Bazę Promów Morskich i korzystają z nich nie tylko kuracjusze, ale także osoby podróżujące do Skandynawii. Ponadto Świnoujście włączone jest w sieć transeuropejskich sieci transportowych TEN-T, według wskazań Unii Europejskiej dotyczących organizacji i prowadzenia regularnego transportu zbiorowego.

W piśmie z dnia 7 sierpnia zarząd spółki PKP Intercity zapewnił, że w obecnym rozkładzie jazdy pociągów nie będzie ograniczenia kursowania połączenia Kraków/Warszawa – Świnoujście.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!