Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 0:3. Ten mecz wygrali kibice [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jakub Lisowski
Najlepsza w niedzielę była oprawa spotkania. Pogoń przegrała z Zagłębiem Lubin wysoko Jakub Lisowski
15 319 widzów oglądało ciekawe taktycznie widowisko przy Twardowskiego. Portowcy przegrali i nie spełnili planu, by godnie pożegnać się ze swoim dotychczasowym stadionem.
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 0:3

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 0:3. Zdjęcia z meczu

Prześlijcie nam swoje zdjęcia z trybun na [email protected]! Stworzymy wielką galerię kibiców!

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 0:3 (0:1)
Bramki: Bohar (18.), Starzyński (65. - karny), Tuszyński (69.)
Pogoń: Załuska - Bartkowski, Walukiewicz, Malec, Nunes Ż (71. Matynia) – Guarrotxena (56. Kowalczyk), Podstawski Ż (62. Benedyczak Ż), Kozulj, Drygas Ż, Majewski – Buksa.
Zagłębie: Forenc – Kopacz Ż, Guldan, Dąbrowski Ż, Balić Ż - Pawłowski, Starzyński, Ślisz (46. Tosik), Poręba, Bohar (89. Dziwniel) – Tuszyński (84. Szysz).
Sędziował Paweł Gil (Lublin).
Widzów: 15 319

Za trzy tygodnie Pogoń zagra u siebie z Jagiellonią, ale wtedy do dyspozycji kibiców ma być już tylko 4800 miejsc. W poniedziałek rozpoczyna się przebudowa obiektu, która maksymalnie ma potrwać ok. trzech lat (według zapewnień sam stadion ma być zbudowany w 2 lata). Na piłkarskie pożegnanie ściągnęły tłumy na Twardowskiego. Odkąd Pogoń powróciła w 2012 r. do elity, to tak dużym zainteresowaniem nie cieszył się żaden mecz, a ostatni raz tak licznie fani oglądali mecz kilkanaście lat temu.

- Nas taka atmosfera i frekwencja mobilizuje. Będziemy chcieli zwycięstwem pożegnać stary stadion – mówił przed spotkaniem Kosta Runjaic.

Ponad 15 tysięcy fanów było na spotkaniu Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin. Atmosfera była bardzo dobra, ale do tego poziomu nie dostroili się piłkarze. Portowcy przegrali zasłużenie 0:3.

Świetna atmosfera na trybunach na pożegnaniu Pogoni ze stadi...

Trener Pogoni dochował tradycji i zwycięskiego składu nie zmienił. W Krakowie Pogoń wygrała 3:2, ale gdyby lepiej rozegrali końcówkę, to jej sukces byłby jeszcze bardziej efektowny, a wszyscy mówiliby o najlepszym występie w tym roku. Nie było więc podstaw, by Runjaic dokonywał roszad w składzie. Może pewną niespodzianką było to, że nawet na ławkę rezerwowych nie załapali się m.in. Michał Żyro (grał w drużynie rezerw) i Spas Delew. Wielkich niespodzianek nie było też w składzie Zagłębia. Przez kontuzję nie mógł zagrać bramkarz Dominik Hładun, ale Konrad Forenc (przed laty był we Flocie Świnoujście) nie jest żółtodziobem. Do wyjściowej „11” załapał się Maciej Dąbrowski (grał w Pogoni), a rolę lidera pełnił Filip Starzyński (wychowanek Salosu Szczecin). Goście też mieli swój cel – walczą o ósemkę, a że są w formie potwierdzili przed tygodniem, gdy pokonali lidera z Gdańska.

Pogoń od początku zaatakowała, tworzyła zalążki ciekawych akcji, ale brakowało super okazji. Goście pierwszy szturm przetrzymali, a przy pierwszej swojej okazji objęli prowadzenie.

Wiele w przebiegu spotkania to nie zmieniło. Pogoń atakowała, Zagłębie mądrze się broniło. I potrafiło też odgryzać się wysoko zakładanym presingiem, co wybijało Portowców z uderzenia.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin. Huczne pożegnanie Paprikany...

Z początkiem drugiej połowy Pogoń próbowała wyrównać, ale mądrość gości brała górę. A od 69. minuty Portowcy zostali postawieni pod ścianą. Lubinianie w pięć minut wyprowadzili dwie kontry i zrobiło się dramatycznie (w tym momencie sporo osób postanowiło opuścić trybuny). Wynik nie oddawał przebiegu spotkania, ale na pewno prowadził zespół dojrzalszy, grający na wyższym poziomie taktycznym.

W ostatnich 20 minutach Portowcy grali charakternie, próbowali zdobyć honorowego gola, ale to rywale byli bliżsi podwyższenia wyniku (np. Filip Starzyński z wolnego trafił w poprzeczkę).

15 marca Pogoń zagra wyjazdowe spotkanie w Płocku.