Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:3. Przegrana przy komplecie publiczności [zdjęcia]

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:3. Przegran przy komplecie publiczności [zdjęcia] Andrzej Szkocki
Na ten mecz długo czekali fani Pogoni Szczecin i Legii Warszawa. Spotkanie oglądała rekordowa liczba kibiców. Wygrali goście.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:3 (0:2)

Bramki: Ljuboja 2 (16, 87), Kosecki (20).

Pogoń Szczecin: Janukiewicz - Hricko, Hernani, Dąbrowski, Pietruszka - Frączczak, Rogalski, Golla (61 Noll), Akahoshi, Kolendowicz (72) - Edi (83 Szałek).
Legia: Kuciak - Rzeźniczak, Astiz, Żewłakow, Wawrzyniak (80 Suler) - Kucharczyk (65 Salinas), Vrdorljak, Łukasik (73 Furman), Radović, Kosecki - Ljuboja.

Żółte kartki: Hernani, Dąbrowski, Rogalski, Golla - Astiz, Wawrzyniak.

Czerwone kartki: Dąbrowski (56, druga żółta), Hernani (77, druga żółta).

Sędziował: Sebastian Jarząbek (Piekary Śląskie).

Widzów: 15 tys.

Portowcy wyszli bardzo wysokim pressingiem, atakowali legionistów przy wyprowadzaniu piłki już przy ich polu karnym oraz imponowali wymiennością pozycji i szybkimi podaniami.

Z tego wyniknęły dwie świetne okazje dla Pogoni. Najpierw Takafumi Akahoshi zewnętrzną częścią stopy zagrał do Ediego Andradiny, a chwilę później Brazylijczyk odwdzięczył się Japończykowi równie dobrym podaniem. W obu przypadkach gości ratował dobrze ustawiony bramkarz Dusan Kuciak.

Pogoń prowadziła grę, zdominowała środek pola, ale niespodziewanie to Legia zaczęła strzelać bramki. W 16. minucie Jakub Rzeźniczak uderzył zza pola karnego, piłki nie zdołał złapać Radosław Janukiewicz, a przed nim jak z pod ziemi wyrósł Serb Daniel Ljuboja, który skutecznie skorzystał z prezentu.

Cztery minuty później ten napastnik zagrał do swojego rodaka Miroslava Radovicia, który zakręcił Maciejem Dąbrowskim, oddał strzał, który w bok sparował Janukiewicz. Dopadł do niej Jakub Kosecki i podwyższył na 2:0 dla Legii.

To kompletnie rozbiło Portowców, nie tylko psychicznie, ale też taktycznie. Legia do końca pierwszej połowy spokojnie prowadziła grę, a przewaga Pogoni w posiadaniu piłka drastycznie topniała.

Gospodarze po wznowieniu gry postanowili znów naprzeć na Wojskowych, ale najpierw postraszył ich Ljuboja (47 min.), a chwilę później Adam Frączczak trafił w bramkarza w ostatniej tym meczu dogodnej sytuacji Portowców (51. min).

Niestety, jeszcze bardziej sytuację Pogoni skomplikowała druga żółta kartka dla Macieja Dąbrowskiego, którego sprytnie próbował minąć Michał Kucharczyk. Dwadzieścia minut później kolejne "żółtko" obejrzał Hernani i Portowcy musieli kończyć ten mecz w dziewięciu.

Wynik ustalił w 87. Daniel Ljuboja, który w sytuacji sam na sam po raz drugi w tym meczu pokonał Radosława Janukiewicza.

Więcej o meczyu Pogoni Szczecin z Legią Warszawa:

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa: Sprzedano ponad 13 tys. biletów! Już tylko 2 643
Przed meczem Pogoni: Kibice Legii podbijają Szczecin