Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W niedzielę, 13 sierpnia o godzinie 21 miłośnicy astronomii spotykają się w Parku Kasprowicza (Psia Polana), aby wspólnie spojrzeć w niebo.

Podczas wydarzenia będziemy mieli okazję zobaczyć gromady gwiazd i mgławice przez jeden z największych amatorskich teleskopów w Polsce - Sowę - wysokiego na dwa metry kolosa, którego daje przepiękne widoki nocnego nieba!

Będzie można zobaczyć także projekcje edukacyjnych filmów astronomicznych oraz na pokazy nieba na żywo przy akompaniamencie muzyka Szymona Karpierza.

Główną atrakcją niedzielnego spotkania będą oczywiście Perseidy - spadające gwiazdy, których liczba będzie zasługiwać na miano deszczu meteorów!

Impreza jest oczywiście darmowa.

Wideo: Perseidy - czym są i jak je oglądać


Więcej zdjęć oraz wideo w naszym serwisie specjalnym: The Tall Ships Races w Szczecinie »Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!