W Parku Kasprowicza o odbył się konkurs Modeli Pływających. Można było podziwiać kilkanaście miniaturowych statków i żaglówek.

W niedzielę po jeziorku Rusałka w Parku Kasprowicza pływały nie tylko kaczki. Wszystko za sprawą IV Konkursu Modeli Pływających - Regaty Jesienne.

Kilkanaście sterowanych radiowo żaglówek i statków puszczali na wodę mieszkańcy szczecina oraz dzieci i młodzież ze szczecińskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Choć pogoda była kapryśna, widzów nie brakowało.

- Przyszedłem tu z wnuczką, bo z daleka zauważyliśmy na jeziorku piękne żaglówki - mówił na miejscu Wacław Biernacki, dziadek 3-letniej Lenki. - Na szczęście chwilowo przestało padać, można więc w spokoju pooglądać wyścigi. Lenka jest zachwycona.

W konkursie pod uwagę brane były szybkość i wygląd małych jednostek. Najważniejsza była jednak dobra zabawa. Uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy. Imprezę zorganizował Pałac Młodzieży w Szczecinie.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jackobs (gość)

j. Szkoda że nie ma zdjęć jak jaśniepaństwo wjechało samochodami na teren parku nad samo jeziorko.