Na modernizację najbardziej reprezentatywnego miejsca w zaniedbanej dzielnicy potrzebne są pieniądze. Z tego powodu gruntowny remont basenów planowany jest na przyszły rok.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W kompleksie powstałym w latach 60. znajdują się dwa baseny o różnej wielkości, nowocześnie wyposażony plac zabaw z piaskownicą, ławki, sklepik i domek dla ratownika. W 2003 roku mieszkańcy zawiązali komitet i wystąpili z inicjatywą przebudowy oraz modernizacji obiektu. Wówczas czynny był tylko jeden z basenów. Uzbierali około 4,5 tys. zł i w ciągu miesiąca, z pomocą firmy remontowej i Zakładu Usług Komunalnych, baseny były gotowe do użytku. Sprzętu niezbędnego do filtrowania wody, ze względu na wysoką cenę, nie kupili i dlatego musiała być często wymieniana.

– Baseny były ogólnodostępne, przez trzy lata korzystali z nich mieszkańcy osiedla i sąsiednich dzielnic – opowiada Wioletta Leszkowicz, przewodnicząca Rady Osiedla „Golęcino – Gocław”. – Nie trzeba było płacić, atmosfera była prawdziwie rodzinna, a dzieci bawiły się pod okiem ratownika. Rodzice także chętnie korzystali z odpoczynku przy „Paprotce” i pomagali w jej utrzymaniu. Byliśmy dumni, bo to było nasze dzieło, które zintegrowało całe osiedle.

Teren wokół basenów służył jako miejsce spotkań i festynów z domowymi wypiekami.

– To najlepsze miejsce w tej obskurnej okolicy – mówi Monika Karłowicz z Niebuszewa. – Odwiedzam tu znajomych z dziećmi. Latem chłopcy pływali w basenach albo grali na sąsiednim boisku w piłkę nożną. Teraz niszczeją i żal na to patrzeć.

W tym roku na remont basenów zapisano 50 tys. zł. Kwota nie wystarczy na gruntowną modernizację, ale bez tych pieniędzy jakiekolwiek prace konserwacyjne byłby niemożliwe. Niestety, na razie wszystko jest tylko na papierze.

– Za te pieniądze zrobimy drogę do basenu – informuje Piotr Landowski z Urzędu Miejskiego. – Brak drogi uniemożliwia dojazd jakichkolwiek pojazdów, a to wyklucza zaplanowane prace. W przyszłym roku na remont basenów zapisano 1,4 mln zł.

Pełna dokumentacja projektowa na budowę potrzebnych obiektów przy basenach została już złożona do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

– W planach ujęliśmy m.in. budowę budynku, w którym będzie się mieścić stacja uzdatniania wody, biuro, pomieszczenie gospodarcze, przebieralnie i toalety – informuje Gabriela Wiatr z ZUK-u. –Wprojekcie jest także oświetlenie terenu i elementy małej architektury.

Na podstawie tej dokumentacji WGKiOŚ przygotuje wniosek doWydziału Funduszy Pomocowych o dofinansowanie. Do sprawy powrócimy w kolejnych numerach „MM”.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: