W Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie poświęcone pomnikom upamiętniającym poległych w pierwszej wojnie światowej w naszym mieście i regionie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

O reliktach wielkiej wojny mówili Kamila Wójcik z Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie, Andrzej Bierca z Muzeum w Stargardzie Szczecińskim oraz Michał Rembas historyk-regionalista. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Śladami historii regionu”.

- Jesteśmy spadkobiercami tych miejsc, powinniśmy się do nich odnosić bez czołobitności, ale z szacunkiem i ze zrozumieniem – powiedział w czasie spotkania Michał Rembas. – To też wspomnienie tragedii zwykłych ludzi.

Stawianie pomników ku czci poległych było rodzajem mody. Nawet w najmniejszych miejscowościach stawiano monumenty z listą poległych mieszkańców. Niemcy wyrażali w ten sposób pamięć o poległych, ale również poczucie przegranej.

W Szczecinie również można natknąć się na liczne tego typu obiekty.

Przeczytaj też:

Śladami historii regionu

 

 

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!