Wystarczy odpowiednio ustawić meble, żebyśmy poczuli się dobrze we własnym domu lub w pracy. Jacek Grzegorz Turant, konsultant feng shui daje sześć porad jak to zrobić.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
1. Gabinet
Najważniejszym elementem wyposażenia gabinetu jest biurko. Powinno być ustawione w ten sposób, żeby za nim można było przejść. Wtedy wokół mebla krąży energia. Osoba, która przy nim pracuje ma dobre warunki energetyczne i odczuwa komfort pracy. Jeżeli jest dosunięte do ściany, zablokowany jest przepływ energii. Biurko należy tak ustawić, żeby za plecami mieć ścianę, a przed sobą drzwi wejściowe do gabinetu.

2. Sypialnia
Łóżko powinno być tak ustawione, żeby za głowami osób śpiących była ściana. Daje ona oparcie i wzmocnienie. Dobrze jest, jeśli łóżko ma wezgłowie, można je wtedy odsunąć od ściany i spowodować harmonijny przepływ energii dookoła łóżka. W sypialni korzystnie jest ustawiać elementy żywiołu ognia, na przykład lampę solną, lub ziemi. Nie zaleca się wstawiania do sypialni roślin ani wody.

3. Pokój dzienny
Stół stojący w centralnym miejscu pokoju ma zaokrąglone boki. Kanty wysyłają niekorzystną dla człowieka energię. W pokoju dziennym dobrze jest ustawiać rośliny zielone i kaskady wodne. Pastelowe kolory dają spokojną energię, która sprzyja jednoczeniu się rodziny. Elementy dekoracyjne powinny być miłe i radosne dla oka.

4. W jadalni
Powinien panować spokój energetyczny, który sprzyja spokojnemu spożywaniu posiłków. Dlatego zgodnie z zasadami feng shui stół powinien mieć kształt okrągły lub owalny. Stoły prostokątne mają kanty, które wysyłają negatywną energię, a ta niekorzystnie w pływa na samopoczucie domowników. W jadalni zaleca się stosowanie oświetlenia bezpośrednio nad stołem jadalnym. W ten sposób cała uwaga kieruje się na spożywany posiłek, a rodzina integruje się przy stole.

5. Dojście do budynku
Zgodnie z zasadami feng shui ścieżki do wszelkiego rodzaju budynków, w których mieszka lub pracuje człowiek, powinny meandrować. W ten sposób pozytywna, sprzyjająca nam energia dostaje się do przestrzeni, w której funkcjonujemy. Proste dojścia do budynków są niekorzystne, ponieważ porusza się po nich niekorzystna energia. Szerokość ścieżki nie jest przypadkowa. Jest to szerokość futryny drzwi wejściowych do domu.

6. Kuchnia
Zlewozmywak nie powinien znajdować się przy kuchence. Feng shui zaleca ustawianie tych elementów wyposażenia kuchni w pewnej odległości od siebie. Dzięki temu nie będą się zderzały ze sobą dwa żywioły – ogień i woda. Lodówka również nie powinna stać blisko kuchenki, ponieważ należy do żywiołu wody. Przygotowując posiłek przy blacie kuchennym nie powinniśmy stać tyłem do drzwi.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: