W czwartek odbyła się wizja lokalna terenów, na których odbędą się imprezy towarzyszące podczas zlotu żaglowców. Urzędnicy sprawdzali miejsca zlotu oraz tereny do nich przylegające.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Zakładu Usług Komunalnych, Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz Kierownik Biura ds. Organizacji Regat. Urzędnicy są dobrej myśli, ich zdaniem wszystko idzie zgodnie z planem.

- Po dzisiejszym spotkaniu wstępnie ustawimy jednostki i ustalimy prace kosmetyczne, które są do zrobienia w najbliższym terminie – mówi kapitan ż. w. Marcin Raciborski, z biura ds. organizacji regat.

Trasa prowadziła z Dworca Morskiego, przez Wały Chrobrego, park Żeromskiego, aż do Dworca Głównego. Po drodze wyznaczano tereny, które mają być objęte pracami i ustalano, kto jest za nie odpowiedzialny. Zastanawiano się wspólnie nad najlepszym wyjściem.

W czasie inspekcji zwracano szczególną uwagę na miejsca zaniedbane i
nieuporządkowane. Dyskutowano także o tym, jak poprawić estetykę tych
miejsc.

- Największy problem jest z posesjami należącymi do prywatnych właścicieli bo to oni najczęściej zapominają o obowiązku sprzątania – mówi Maria Korowaj, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – Jednak straż miejska została zobligowana do egzekwowania kar i upominania właścicieli terenów.

Po dzisiejszej wizji lokalnej podjęto kilka decyzji. Postanowiono m.in. że:

  • teren przy skarpie na tyłach Teatru Polskiego zostanie zabezpieczony, dosiana zostanie trawa oraz ustawiona barierka zabezpieczająca;
  • plac przed Teatrem Polskim zostanie uporządkowany, woda w basenie przeciwpożarowym wymieniona, dosiana zostanie trawa;
  • w Parku Żeromskiego od ulicy Kapitańskiej do Admiralskiej poprawione zostaną krawężniki, wyrównane chodniki, zostanie dosiana trawa;
  • wzdłuż górnych tarasów Wałów Chrobrego na całej długości wylana zostanie nowa nakładka bitumiczna, teren przy skarpie zostanie wysypany kruszywem;
  • kładka nad jezdnią w sąsiedztwie Domu Rybaka zostanie wymalowana;
  • parking dla busów przy ul. Dworcowej zostanie zlikwidowany – nowe miejsca parkingowe dla busów zostaną wyznaczone na ul. Św. Ducha oraz na 3 Maja;
  • na placu Tobruckim zostaną ustawione nowe ławki, alejki będą wytyczone na nowo, graffiti na fontannie zostanie usunięte, a ubytki w murku okalającym fontannę uzupełnione;
  • do lipca zostanie wybudowany 400 metrowy odcinek nabrzeża wzdłuż Odry od Dworca Głównego do ul. Dworcowej – inwestycja prowadzona jest przez Zakład Usług Komunalnych.


- Organizacja imprezy jest dla Szczecina cennym doświadczeniem i przetarciem szlaku – mówi Sebastian Wypych, z Biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta – Największe przeszkody były formalno – prawne, to one zajęły nam najwięcej czasu, jednak szczęśliwie mamy je już za sobą.

Jak się dowiedzieliśmy nie wiadomo jak do końca wygląda sprawa z noclegami w trakcie trwania regat. Miejsca w hotelach są już dawno zabukowane, dla spóźnialskich zostają bursy i akademiki, które nie zawsze są chętne do współpracy.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!