Przed przyjęciem na kurs pies jest poddawany testowi kwalifikacyjnemu, pozwalającemu określić jego stan zdrowia i predyspozycje do służby w Policji. Przyjęty pies otrzymuje nazwę służbową i numer ewidencyjny.

W ostatnim czasie zachodniopomorscy policjanci zakupili kolejne psy służbowe. W policyjne szeregi wstąpił owczarek belgijski Hugo, owczarek niemiecki Cedo oraz Raccoon - terier walijski.

Ważną grupę stanowią także psy do zadań specjalnych, które doskonale sprawdzają się w ujawnianiu przestępstw narkotykowych i tym samym przyczyniają się do zmniejszenia przestępczości związanej z przemytem i handlem narkotykami oraz aktami terroru tresowane są w zakresie wyszukiwania zapachów narkotyków.

Po wytresowaniu i zdobyciu niezbędnych atestów psy będą wykorzystywane zatem w działaniach związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Przypomnijmy, że obecnie w garnizonie zachodniopomorskim wraz ze swoimi przewodnikami służy 69 psów służbowych. Obecnie w służbie pozostaje:

-49 psów kat. patrolowo – tropiący,
-10 psów kat. do wyszukiwania zapachów narkotyków,
-6 psów kat. do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych,
-3 psy kat. do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich,
-1 pies kat. tropiący

Zobacz też:


Mistrzostwa Kynologiczne Policji. Policyjne psy szukały narkotyków w samochodach


Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!