Uspokojenie ruchu, brak tramwaju, pas zieleni i parkingi pośrodku al. Wojska Polskiego - ruszył konkurs architektoniczny dotyczący rewitalizacji najdłuższej.Do 13 lipca, do godz. 15 potrwa składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie na zagospodarowanie przestrzeni publicznych w obszarze al. Wojska Polskiego w Szczecinie.

Rozwiązania projektowe powinny być zgodne z założeniami koncepcji projektowej w wariancie nr 1, przy założeniu możliwej jej modyfikacji nie naruszającej zasadniczych założeń.

- Wariant zakłada uspokojenie ruchu, inne zorganizowanie przestrzeni alei w postaci dwóch jednokierunkowych jezdni z pasem zieleni i miejscami postojowymi pośrodku - powiedział Jarosław Bondar, architekt miasta. - Wariant nie jest ostatecznym rozwiązaniem estetycznym, czekamy na prace konkursowe, które przesądzą o ostatecznym kształcie al. Wojska Polskiego w oparciu o wcześniej wypracowane modele. Powierzchnia obszaru opracowania konkursowego to 3,346 ha.

- Na al. Wojska Polskiego patrzymy szerzej aniżeli tylko na modernizację ulicy - powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - To cały szereg działań rewitalizacyjnych w centrum których jest człowiek. Liczę, na duże zainteresowanie architektów i końcowy efekt, który zadowoli większość mieszkańców. Konkurs jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

- Dziś najważniejszym wydarzeniem jest ogłoszenie konkursu, ale jednocześnie należy pamiętać o całym szeregu działań zaplanowanych w tej przestrzeni, a dotyczących przede wszystkim działań społecznych, organizowanych dla mieszkańców tej okolicy - mówił Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. - Już za chwilę swoją działalność rozpoczyna punkt konsultacyjny, miejsce stworzone, by nie tylko informować mieszkańców o poszczególnych etapach rewitalizacji, ale również aktywizować i integrować. W tej lokalizacji swoje działania prowadzić będzie również doradca ds. rewitalizacji, a do 5 lipca czekamy na oferty organizacji pozarządowych, które chciałyby zorganizować 5 wydarzeń dla mieszkańców tych okolic.

Projekt rewitalizacji jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 i został wybrany w konkursie na „Modelową rewitalizację miast”

Prace konkursowe będzie można składać do 10 listopada a rozstrzygnięcie konkursu zostało zaplanowane na 30 listopada tego roku.

Zwycięzca, oprócz nagrody - 35 tys zł brutto, zostanie zaproszony do udziału i negocjacji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. Zdobywca drugiej nagrody otrzyma 20 tys zł brutto, a trzech zdobywców wyróżnień po 5 tys. zł brutto.

31 grudnia 2018 roku to termin realizacji projektu.

Jak będzie wyglądała al. Wojska Polskiego? Tłumaczy Jarosław Bondar, architekt miasta:


Przebudowa Wojska Polskiego w Szczecinie. Czytaj również:

Jak zmieni się al. Wojska Polskiego? Są 4 warianty [wizualizacje]

Czy na al. Wojska Polskiego powinny wrócić tramwaje? Oni są "za" i zbierają podpisy [WIDEO]

Aleja Wojska Polskiego do przebudowy. Ma przypominać deptak

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

AUtor (gość)

Mam tylko nadzieję, że po najbliższych wyborach samorządowych przyjdzie ktoś inteligentny kto rozumie czym jest to MIASTO i posprząta ten bu*del po żydo-komunie...