Nowe, czwarte lodowisko w Szczecinie [wideo]

Nowe, czwarte lodowisko w Szczecinie [wideo] (© Sebastian Wołosz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Powstaje czwarte lodowisko w Szczecinie. Będzie znajdowało się przy Nowym Turzynie. Znamy już ceny zimowej frajdy.

Miłośnicy jazdy na łyżwach, nie będą musieli już jeździć na drugi koniec miasta, by móc skorzystać z lodowiska. Po Nowym Roku zostanie otwarte lodowisko w centrum miasta.

Poślizgać będzie się można na nowym lodowisku przy al. Bohaterów Warszawy. Galeria Handlowa Nowy Turzyn udostępniła dla łyżwiarzy część swojego parkingu.

- W tej części miasta nie ma lodowiska, z którego mieszkańcy mogliby korzystać, dlatego z właścicielem Gubałówki postanowiliśmy otworzyć taki obiekt na naszym terenie - mówi Zbigniew Burtny z Nowego Turzynu.

Lodowisko będzie miało wymiary 30 na na 20 metrów. Już nawieziono kilkanaście wywrotek piasku, na którym zamontowano system chłodzący.

Otwarcie lodowiska planowane jest na 4 lub 5 stycznia. Będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 14-22, a w weekendy od godz. 9 do godz. 22.

Godzina rozrywki na ślizgawce będzie kosztowała 12 zł, a wypożyczenie łyżew 8 zł.
Niewykluczone, że z lodowiska będą mogły korzystać grupy zorganizowane, czy wycieczki szkolne.

- Wszystko zależy od tego, jakie będzie zainteresowanie obiektem i jak się zarząd w tej kwestii porozumie - dodaje Burtny.

Celina Wojda

Lodowiska w Szczecinie. Zobacz również:

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Teed (gość)

Widzisz a nie grzmisz.. Ja nie wierzę w co czytam, znowu coś tym ludziom nie pasuje, niech zgadnę.
@KM pewnie jest jednym z właścicieli stoiska na turzynie które i tak ledwo przędzie bo ma tak kiepskie towary w wysokich cenach że nikt ich niechce nabyć, zgadza się ?
Liść z drzewa, może idź do pracy to cię stać będzie zapłacić 12 zł za godzinę jazdy którą i tak pewnie po 30 minutach skończysz, jesteś absurdalny człowieku z tym co powiedziałeś. Normalnie aż się żyć nie chce przez takich ludzi w tym mieście powinni zebrać takich z polski i wysłaqć do afryki.

K.M. (gość)

Jak mądrzy ludzie pozbawiają klientów nowego Centrum Handlowego Turzyn.. Ktoś, bardzo mądrze wydał zgodę na budowę lodowiska na parkingu przed Galerią Turzyn. Ile trzeba mieć zdrowego rozsądku, żeby zabrać przed świętami jedną trzecią i tak szczupłego parkingu. Jakim trzeba się okazać ignorantem aby zrobić ludiom handlującym w Galerii taką przysługę. To jest ewidentne działanie na ich niekorzyść. A miało być lepiej, bo święta. Ci co przyjechali i nie mieli gdzie zaparkować też suchej nitki nie zostawili na owym decydencie, Ci co przeklinali na parkingu z powodu braku miejsca i manewru długo tu nie wrócą. Handlowcom mądrzy decydenci czynsz każą zapłacić jak by nic się nie stało. Taka mądra jest polityka włodarzy Galerii Turzyn - BRAWO PANOWIE JESTEŚCIE wielcy.

obywatel (gość)

@K.M.. A ja się cieszę bo na lodowisko z pewnością się wybiorę. Skoro do wyboru jest tor kolarski (raz byłem, nie polecam, lód nierówny, powykruszany), gubałówka na jednym końcu świata i prawobrzeże na drugim. Paringów wokół mnóstwo, chociażby stary turzyn, ale nie, bo hrabiostwo będzie musiało przejsć 200 metrów z auta na zakupy.

.... Czy ceny nie są nieco za wysokie za tak małe lodowisko i do tego pozbawione zadaszenia? Supermarket obok będzie miał dzięki temu więcej klientów, więc z cen raczej można było zjechać. Z darmowych atrakcji to linia kolejowa tuż obok.