Spółka portowa PCC Port Szczecin zamieszcza jeszcze w 2009 roku - zwiększyć przeładunki kontenerów na Ostrowie Grabowskim. Na Ostrowie Grabowskim wybudowano nabrzeże dla nowego terminalu kontenerowego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

WyślijSpółka portowa PCC Port Szczecin zamieszcza jeszcze w 2009 roku - zwiększyć przeładunki kontenerów na Ostrowie Grabowskim.


Na Ostrowie Grabowskim wybudowano nabrzeże dla nowego terminalu kontenerowego. W strategii rozwoju portu Ostrów Grabowski (175 ha) jest przygotowywany do przejęcia funkcji portowych. Obecnie dierżawcą terenu jest spółka PCC, która przygotowuje obiekt do większej eksploatacji. Obecnie w porcie przeładowuje się 80 tysięcy kontenerów. Spółka planuje rozpocząć przeładunek na Ostrowie Grabowskim - około 200 tysięcy kontenerów.


PCC Port Szczecin Sp z o.o. jest częścią holdingu logistycznego PCC Rail, będącego własnością koncernu PCC SE z siedzibą w Duisburgu. Firma zajmuje się przeładunkiem. PCC Port Szczecin zlokalizowany jest strategicznie na skrzyżowaniu szlaków transportowych łączących zachód ze wschodem Europy oraz Skandynawię z centralną i południową częścią kontynentu. Ma dogodne połączenia drogowe i kolejowe, a Dolna Odra i Kanał Odra – Havela łączy Port z systemem szlaków wodnych zachodniej Europy.


Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!