(© archiwum)

Jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym oraz jaki wpływ na bezpieczeństwo ma ergonomia i odpowiednia pozycja na motocyklu, to tylko niektóre tematy bezpłatnych szkoleń jakie grupa MotoPomocni.pl już po raz kolejny organizuje na terenie całej Polski. Celem szkoleń jest zwiększenie umiejętności i bezpieczeństwa użytkowników jednośladów przygotowując ich do kolejnego sezonu motocyklowego.

Szkolenie trwa 7 godzin i jest podzielone na bloki tematyczne, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów oraz trenerów. Podczas zajęć kursanci będą ćwiczyć wykorzystując profesjonalny sprzęt dydaktyczny. Każdy uczestnik zdobędzie wiedzę i umiejętności w zakresie:

1. Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych

To najważniejsza część szkolenia, podczas której dowiesz się i nauczysz między innymi jak:

* Zabezpieczyć miejsce zdarzenia

* Zadbać o bezpieczeństwo

* Ocenić stan poszkodowanych

* Opatrywać urazy

* Kiedy i jak wyciągnąć poszkodowanego z rozbitego auta

* Prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową

* Postępować z poszkodowanym motocyklistą

* Obsługiwać AED

2. Ergonomia i pozycja na motocyklu

Pod okiem doświadczonego trenera dowiesz się:

* Jaki wpływ na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo ma odpowiednia pozycja na motocyklu

* Jaką pozycję przyjąć w zależności od sytuacji w ruchu drogowym

* Jak unikać zagrożeń na drodze

3. Bezpieczeństwo bierne

Doradca i specjalista w tym zakresie omówi w jaki sposób odzież i kaski motocyklowe zwiększają nasze bezpieczeństwo przy upadku oraz jak jemu zapobiegają.

4. Motocyklista w ruchu drogowym

Tą część poprowadzą Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W przyjazny sposób omówią najważniejsze kwestie związane z poruszaniem się motocyklistów po drodze, będą też gotowi odpowiedzieć na Wasze pytania.

Szkolenie w Szczecinie odbędzie się 8 lutego – wymagana wcześniejsza rejestracja na stronie motopomocni.pl

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

cbr (gość)

a kto to prowadzi??? Mam nadzieje że jakis ratownik medyczny a nie SOP....Wolała bym żeby to był ktoś kto ratuje na co dzień a nie tylko teoretycznie...