Tak wynika z najnowszych statystyk od czasu uruchomienia powiększonego systemu. Na prawobrzeżu używa się Bike_S więcej niż w centrum Szczecina.

- Nadspodziewanie dobrze spisuje się Bike_S na Prawobrzeżu. Średnia liczba wypożyczeń na jednej stacji jest tam o 20 procent wyższa niż w lewobrzeżnym Szczecinie. I to na Prawobrzeżu są teraz dwie najpopularniejsze stacje w mieście - mówi Wojciech Jachim, rzecznik spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne.

Padły dwa rekordy: liczby wypożyczeń w jednym miesiącu (85,5 tysiąca) oraz liczby wypożyczeń w jednym dniu: 4 371. Najpopularniejsze stacje w mieście to Iwaszkiewicza - Andrzejewskiego (2428 wypożyczeń) i Pętla Słoneczne - Łubinowa (2288).


Czytaj także: Nowe stacje roweru miejskiego. Sprawdź, gdzie [MAPA]- Liczba wypożyczeń na Prawobrzeżu wyniosła 34 691 (średnio prawie 1200 na jedną stację). Na lewobrzeżu, gdzie generatorów ruchu jest znacznie więcej, średnia to 1040. Dodajmy, że stacje na Prawobrzeżu są nieco mniejsze: mają 12 i 10 zamków, a na lewobrzeżu przeważają „szesnastki” - wyjaśnia Jachim. - Kolejne miesiące pokażą, czy znakomity wynik Bike_S na Prawobrzeżu to efekt zauroczenia prawobrzeżan nowością, czy jest to głębsze uczucie. Mamy nadzieję, że to drugie. Na lewobrzeżu nowe stacje nie zawojowały starych. W pierwszej „20” znalazły się tylko dwie: na 17. miejscu jest Santocka - Witkiewicza, a na 20. Przyjaciół Żołnierza - Wilcza. Liczymy na to, że z czasem więcej osób dowie się o istnieniu nowych stacji i ich notowania pójdą nieco w górę.

Przypomnijmy, 6 sierpnia Bike_S wznowił działalność powiększony o 16 nowych stacji w lewej części miasta i 29 stacji na Prawobrzeżu. W sumie system zwiększył się z 35 do 82 stacji, a liczba rowerów wzrosła z 358 do 702.

Zobacz także:Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!