Po naszej publikacji zadzwoniło wielu Czytelników. Tym razem skargi dotyczyły samochodów, które parkują na ścieżce rowerowej przy ul. Witkiewicza.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
– Nie wiem dlaczego nikt nie goni stąd kierowców – żali się pani Joanna, mieszkanka os. Przyjaźni. – Robi się ciepło, cały czas ktoś jeździ tędy na rowerze. A w zasadzie przeciska się pomiędzy samochodami. Kierowcy przyjeżdżają do zakładów usługowych i tutaj parkują. Tak przecież być nie może.

Okazuje się jednak, że może. Przy tej ścieżce nie ma znaków wskazujących, że to ścieżka rowerowa. Prawnie jest to więc tylko ścieżka. To jednak nie podoba się rowerzystom.

– Faktycznie w tym miejscu brakuje znaków – mówi Bartosz Skórzewski ze stowarzyszenia „Rowerowy Szczecin”. – Ale samochody stojące na przygotowanej dla rowerów ścieżce bardzo utrudniają jazdę. Trzeba jechać albo chodnikiem, albo jezdnią, a to może być bardzo niebezpieczne.


Problem parkujących samochodów nie dotyczy tylko ul. Witkiewicza, ale także innych miejsc w Szczecinie. Jest jednak szansa, że niedługo pojawią się znaki informujące o ścieżce rowerowej i samochody nie będą mogły jej zastawiać.

– Rzeczywiście wygląda to jak przygotowana dla rowerów droga, ale bez znaków – mówi Grzegorz Dajnowski ze Straży Miejskiej. – Bez znaków pionowych informujących o ścieżce rowerowej samochody mogą tu parkować, chociaż zdaję sobie sprawę, że przez to niszczy się polbruk. Będziemy interweniować w tej sprawie w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego.

ZDiTM obiecał zająć się sprawą.

– Sprawdzimy te sygnały na miejscu – powiedziała Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM. – Wtedy podejmiemy decyzję, co dalej.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!